شهدای الدمام فردا خاکسپاری می شنود
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»شهدای الدمام فردا خاکسپاری می شنود

شهدای الدمام فردا خاکسپاری می شنود

سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۴
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مسوولین سعودی دوشنبه بعد از ظهر، با دفن شهدای شیعه در قبرستان ویژه ای که جهت شیعیان احداث می شود، موافقت کردند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_پایگاه بحرین الیوم، ده ها سال است که شیعیان شهر الدمام با وجود داشتن زمین آماده برای دفن، مجبور هستند مردگان خود را برای خاکسپاری به شهر الاحساء انتقال دهند.

« علی السلمان»، از علمای دینی شیعه عربستان ، در بیانیه ای اعلام کرد: مسوولین سعودی با دفن شهدای مسجد الحسین در قبرستان جدیدی که به نام شهدا  و به مساحت 70 هزار متر مربع ، برای  شیعیان الدمام اختصاص خواهد یافت موافقت کردند.

از سوی دیگر مسوولین کمیته دفن شهدای مسجد الحسین در الدمام اعلام کرد: جسد شهدا فردا – چهارشنبه- به خانواده های آنان تحویل داده خواهد شد و بعد از آن در همان روز دفن می شوند

لازم به یادآوری است که یکی از تروریست های سعودی وابسته به داعش ، روز جمعه گذشته، قصد داشت بزرگ ترین مسجد شیعیان در عربستان که دارای 25 سال قدمت ساخت است را هدف انفجار انتحاری خود قرار دهد اما با تلاش شیعیان به این هدف دست نیافت، و  با منفجر کردن خود در پارکینگ مسجد، چهار تن از شیعیان جان خود را از دست دادند.

جمعه الاربش، پدر دو شهید محمد و عبدالجلیل الاربش روز یکشنبه در گفت و گوی خبری خطاب به مسوولین سعودی از آنان خواسته بود تا اجازه دهند شهروندان شیعیه مردگان خود را در شهر خود خاکسپاری کنند.

نوشتن نظر