شیعیان عربستان: ما صلح طلبیم و با کسی جنگ نداریم
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» شیعیان عربستان: ما صلح طلبیم و با کسی جنگ نداریم

شیعیان عربستان: ما صلح طلبیم و با کسی جنگ نداریم

سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۷
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

پس از حمله انتحاری مرگبار به مسجد امام علی(ع) در منطقه قطیف عربستان و شهید شدن دست کم 21 نفر از شیعیان این منطقه، موجی از نفرت و خشم ساکنان را در بر گرفته اما این دلیل نمی شود که حرکتی غیرعاقلانه و یا خشونت بار از شیعیان عربستان سر بزند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا دولت سعودی به وضوح قصد دارد اقلیت شیعه را تحریک کند، این را از همه رفتارهای حکومت می توان متوجه شد، اما شیعیان و رهبران آنها در قطیف حتی در تشییع پیکر شهدا که به تظاهرات شبیه بود، اسیر این سیاست سعودی ها نشدند.

با اینکه ملک سلمان و وزیر کشور سعودی قول داده اند عاملان را به سزای اعمال خود برسانند اما شیعیان مطمئن اند که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. یک شهروند شیعه از روستای کودیه می گوید تا به حال و در حملات علیه شیعیان هیچ تحرکی از حکومت ندیده ایم و از این پس هم نخواهیم دید.

با اینکه تظاهرات روز یکشنبه بسیار مسالمت آمیز بود اما نیروهای امنیتی آل سعود خیابان ها را کاملا تحت نظر داشتند. به هرحال شیعیان قطیف که داغدار حمله به مسجد امام علی(ع) هستند در این تشییع جنازه نیز بر صلح طلب بودن خود تاکید کرده و باز خواستار مجازات عاملان این حمله وحشیانه شدند.

نوشتن نظر