فراخوان تحریکات مذهبی و قومی ریاض
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» فراخوان تحریکات مذهبی و قومی ریاض

فراخوان تحریکات مذهبی و قومی ریاض

سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

اسنادی که از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه عربستان به دست آمده، حاکی است که ریاض سخنرانان مساجد در یمن را به تحریکات مذهبی و قومی فرا می خوانده است.

 

به گزارش موعود به نقل از رسا گروه های وابسته به نیروهای مقاومت مردمی یمن که وارد پایگاه اینترنتی وزارت خارجه عربستان شده اند، اسنادی بدست آورده اند که از فتنه افکنی های ریاض در یمن حکایت می کند.

در این اسناد به نام برخی از مقامات یمنی مسوول جذب نیرو برای سعودی ها اشاره شده و نشان می دهد که مقامات عربستانی برای رسیدن به اهدافشان در ایجاد فتنه های مذهبی و قومی از مسوولان سابق یمنی و فرماندهان نظامی از جمله سرلشکر علی محسن الاحمر و روسای قبایل در مقابل پرداخت مبالغی، برای فتنه افکنی استفاده می کرده اند.

در یکی از این اسناد وزارت اوقاف عربستان از امامان و خطیبان مساجد یمن خواسته، مردم را نسبت به مذهب و قومیت علیه حوثی ها (نیروهای مقاومت مردمی انصارالله) تحریک کنند.

ریاض با ادعای بازگرداندن امنیت و صلح از ششم فروردین ماه با محاصره زمینی دریایی و هوایی و ائتلاف 9 کشور عربی به جز عمان اقدام به بمباران یمن کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری را به حاکمیت این کشور برگرداند.

حملات ائتلاف علیه یمن همچنان ادامه دارد و بمباران شهرها و روستاها و مراکز غیر نظامی این کشور تا کنون بیش از چهار هزار کشته و نزدیک به هفت هزار مجروح برجای گذاشته است.

نوشتن نظر