تلاش اتحادیه مساجد فرانسه برای معرفی اسلام
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» تلاش اتحادیه مساجد فرانسه برای معرفی اسلام

تلاش اتحادیه مساجد فرانسه برای معرفی اسلام

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۲۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اتحادیه مساجد فرانسه در راستای تلاش‌های این اتحادیه برای معرفی دین اسلام، طرح «درهای باز مساجد» را یکشنبه ۱۰ اسفندماه، در مسجد «لیبیورن» در جنوب این کشور اجرا کرد.

 

به گزارش موعود به نقل از ایکنا، در راستای اقدام اتحادیه مساجد فرانسه مبنی بر معرفی دین اسلام، مسجد لیبیورن در جنوب این کشور روز یکشنبه درهای خود را به روی پیروان ادیان دیگر باز گذاشت و پذیران شهروندان فرانسوی از ادیان مختلف بود.

سعید مدحا، امام جماعت این مسجد گفت: درهای مسجد در طول روز برای همگان باز بود، و بازدیدکنندگان توانستند به منظور بازدید از مسجد و طرح سؤالات خود در خصوص اسلام و مسلمانان وارد مسجد شوند.

وی افزود: «هر اندازه همگرایی میان گروه‌های دینی مختلف تقویت شود، تفاهم، سازش و احترام بین آنها نیز بیشتر می‌شود».

گفته می‌شود، این اقدام با استقبال گسترده شهروندان فرانسوی روبرو شد، به گونه‌ای که تعداد بازدیدکنندگان بیش از سطح توقعات مسئولان مسجد بود.

مسئولان مسجد لیبیورن تأکید کردند: استقبال شهروندان فرانسه از این دعوت، بیانگر اهمیت گفت‌وگو و تبادل‌نظر پیرامون همه موضوعات برای محو و عدم خلط میان مسلمانان و گروه‌های افراطی دارد.

ادامه طرح درهای باز مساجد در فرانسه برای شهروندان این کشور بر این مسئله دلالت دارد که اقلیت مسلمان این کشور عزلت و انزوا را رد کرده و ارزش‌های تسامح، همزیستی مشترک و تعامل با دیگران را تأیید می‌کنند.

نوشتن نظر