مسلمانان به ادبیات اسلام‌ ستیزانه مقامات کانادا اعتراض کردند
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»مسلمانان به ادبیات اسلام‌ ستیزانه مقامات کانادا اعتراض کردند

مسلمانان به ادبیات اسلام‌ ستیزانه مقامات کانادا اعتراض کردند

سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در پی شدت گرفتن تلاش‌ها برای ارتباط دادن اسلام با تروریسم در کانادا، مسلمانان خواستار تجدید نظر ادبیات مقامات دولتی این کشور در مورد اسلام شدند.

 

به گزارش موعود به نقل از ایکنا، حمید سلیمی، رییس سابق شورای ایمه مساجد کانادا و رییس مرکز کانادایی مطالعات دینی با اشاره به گفته‌های اخیر «استفان هارپر»، نخست‌وزیر کانادا (از حامیان رژیم اسراییل) که مساجد را فضاهای بالقوه برای رشد افراط‌گرایی خوانده بود، خطاب به مقامات این کشور گفت: در رهبری الگوی مردم باشید، کلام خود را عوض کنید و این گونه جملات را به زبان نیاورید.

سلیمی در گردهمایی مقابله با افراط‌گرایی که در تورنتو برگزار شد به بیان این مطالب پرداخت.

احسان گاردی، مدیر اجرایی شورای ملی مسلمانان کانادا نیز اعلام کرد: مرتبط نشان دادن تروریسم با اسلام تصور مردم را در مورد مسلمانان کانادا مخدوش کرده و آنان را به عنوان گروهی خطرناک و غیرکانادایی جا انداخته است به طوریکه مردم احساس می‌کنند مسلمانان ستون پنجم هستند و به صداقت آن‌ها شک دارند.

عارج احمد، روحانی مسجد «اتوبیکو» نیز با اشاره به مفهوم جهاد در قرآن تاکید کرد: ارتباط دادن جهاد با ترور کار نادرستی است چرا که خشونت غیرانسانی را با دین یکی می‌کند و همه مسلمانان را تروریست جلوه می‌دهد.

مسلمانان که حدود 3 درصد از جمعیت 33 میلیونی کانادا را تشکیل می‌دهند، با موج فزاینده اسلام‌ستیزی مواجه هستند.

نوشتن نظر