افزایش احساسات ضداسلامی در ژاپن در پی جنایات داعش
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»افزایش احساسات ضداسلامی در ژاپن در پی جنایات داعش

افزایش احساسات ضداسلامی در ژاپن در پی جنایات داعش

سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۵
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

جنایت داعش در گروگان گرفتن دو ژاپنی و قتل آن‌ها،احساسات ضداسلامی در جامعه ژاپن را وارد مرحله جدیدی کرده و زندگی مسلمانان این کشور را تحت تأثیر قرار داده است.

 

به گزارش موعود به نقل از ایکنا، مساجد و سازمان‌های اسلامی ژاپن در نتیجه جنایات داعش، در هفته‌های اخیر مرتبا پیام‌های تهدید دریافت می‌کنند.

«مرگ بر دین قاتلان»، «من حتی از دیدن مسلمانان هم نفرت دارم» و «اگر می‌خواهید کشته نشوید، همین الان از ژاپن خارج شوید!»، نمونه‌هایی از پیام‌هایی هستند که برای مساجد فرستاده می‌شود.

به گزارش انجمن اسلامی ژاپن در توکیو، حدود 80 مسجد در این کشور وجود دارند.

علاوه بر انجمن اسلامی ژاپن، مساجد ساپورو، توکیو، یوکوهاما، ناگویا، ایچینومیا در استان آیچی و نی‌ایهاما در استان اهیمه از جمله مساجدی هستند که پیام‌های تهدیدآمیز دریافت کرده‌اند.

جنایت داعش در قتل دو گروگان ژاپنی همچنین موجب گسترش واکنش‌های خصومت‌آمیز علیه اسلام و مسلمانان در رسانه‌های اجتماعی شده است.

برخی از مساجد ژاپن با مراجعه به پلیس خواستار دریافت مشاوره برای حفظ امنیت خود شده‌اند.

بارقه‌های امید برای مسلمانان ژاپن

البته در این میان عده‌ای از مردم ژاپن نیز به حمایت برخاسته‌اند.

پس از آنکه یک دانشجوی مسلمان در شهر سندای به دلیل مسلمان بودن از اجاره یک آپارتمان منع شد، فرد دیگری آپارتمانش را در اختیار او گذاشت.

یکی از کارکنان مسجد سندای نیز می‌گوید: «ما در موارد کمی با تحقیر و یا توهین مواجه شده‌ایم و در مجموع از زندگی در اینجا راضی هستیم».

با وجود افزایش حملات و پیام‌های توهین‌آمیز به مسجد ناگویا، پیام‌های محبت‌آمیز نیز به سوی این مسجد سرازیر شده و دسته‌ای گل به همراه یک یادداشت برای آن‌ها فرستاده شد که در آن آمده بود: «امیدواریم در آینده با هیچ اقدام متعصبانه‌ای روبه‌رو نشوید».

اسلام در ژاپن

اسلام در دهه 1920 با مهاجرت چندصد مسلمان ترک‌تبار از روسیه در پی انقلاب روسیه، به ژاپن راه یافت. در سال 1930، تعداد مسلمانان در ژاپن حدود 1000 نفر بود.

موج دیگری از مهاجران مسلمان در دهه 1980 از کشورهای ایران، پاکستان و بنگلادش عازم ژاپن شدند. این کشور 127 میلیون نفری که دهمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می‌شود، امروز محل زندگی حدود 120 هزار مسلمان است.

نوشتن نظر