نیمی از کشیش‌ های پروتستان آمریکا داعش را نماینده اسلام می‌ دانند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»نیمی از کشیش‌ های پروتستان آمریکا داعش را نماینده اسلام می‌ دانند

نیمی از کشیش‌ های پروتستان آمریکا داعش را نماینده اسلام می‌ دانند

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نتایج تحقیقات جدید نشان داد که بیش از یک چهارم مردم آمریکا و تقریباً نیمی از کشیش‌های ارشد پروتستان این کشور تصور می‌کنند که داعش نمایانگر یک جامعه اسلامی است.

 

به گزارش موعود به نقل از ایکنا، نتایج این تحقیقات که از سوی مرکز پژوهشی «شیوه زندگی» آمریکا به عمل آمده است، نشان داد که بسیاری از آمریکایی‌ها نگرش منفی نسبت به اسلام دارند.

نتایج این تحقیقات پس از درخواست رسمی اوباما از کنگره برای استفاده از نیروی نظامی علیه داعش و نیز آغاز تحقیقات پلیس آمریکا در مورد وجود انگیزه نفرت دینی در قتل سه دانشجوی مسلمان در کارولینای شمالی، منتشر شد.

45 درصد از 1000 کشیش ارشد پروتستان شرکت کننده در یک نظرسنجی اظهار کردند که داعش نمونه‌ای واقعی از یک جامعه اسلامی است. 47 درصد آن‌ها نیز با این طرز تفکر مخالفت کردند.

مرکز پژوهشی شیوه زندگی که یک گروه پژوهشی مسیحی و غیردولتی در «نشویل» آمریکاست، در این تحقیق تنها از مقامات ارشد کلیساها نظرسنجی کرد.

این تحقیقات همچنین نشان داد که کشیش‌ها نسبت به مردم عادی دیدگاه منفی‌تری به اسلام دارند.

در دومین نظرسنجی مرکز پژوهشی شیوه زندگی آمریکا که از عموم مردم به عمل آمد، مشخص شد که 27 درصد مردم، داعش را نمونه یک جامعه اسلامی تلقی می‌کنند.

«اد استتزر»، مدیر اجرایی مرکز پژوهشی «سبک زندگی» در این باره گفت: مردم به‌طور فزاینده‌ای و رهبران دینی به‌طور ویژه‌ای نسبت به اسلام خصومت پیدا کرده‌اند و شاید دلیل آن چیزهایی است که هر شب در اخبار تلویزیون می‌بینند.

وی افزود: ما در این نظرسنجی می‌خواستیم با این تصور که داعش نماینده اسلام است، مقابله شود.

نوشتن نظر