استعفای یک معلم مسلمان فرانسوی از مدرسه اسلامی به بهانه آموزش محتوای افراطی
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»استعفای یک معلم مسلمان فرانسوی از مدرسه اسلامی به بهانه آموزش محتوای افراطی

استعفای یک معلم مسلمان فرانسوی از مدرسه اسلامی به بهانه آموزش محتوای افراطی

شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

یک زن معلم و مسلمان فرانسوی در اعتراض به آنچه آموزش و القاء تفکرات افراطی و ضدیهودی خوانده، یک مدرسه اسلامی را ترک کرده است.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_خبرگزاری فرانس 24، "صوفیانه زیتونی" با ارسال یک نامه به نشریه دست چپی لیبراسیون در روز 5 فوریه اعلام کرد از دبیرستانی اسلامی واقع در شهر لیل در شمال فرانسه استعفا داده چون محتویات آموزشی این مدرسه را نژادپرستانه، فرقه ای و در چارچوب آموزه های افراط گرایانه تشخیص داده است.

انتقاد شدید زیتونی از این مدرسه اسلامی درحالی است که طبق نظر ناظران آموزش و پرورش فرانسه این مدرسه یکی از بهترین دبیرستان های لیل است که آمار قبولی 100 درصدی نیز داشته است. "الحسن اوفکر" مدیر این مدرسه در واکنش به اظهارات زیتونی اعلام کرده به شدت ناراحت و غمگین شده است و برای دفاع از حق مدرسه از زیتونی شکایت خواهد کرد.

خانم زیتونی که الجزائری الاصل است از سپتامبر گذشته شروع به تدریس فلسفه ( که تدریس آن در همه دبیرستان های فرانسه الزامی است) در این مدرسه اسلامی کرده بود و هم اکنون اعلام کرد دیگر قادر به تحمل فضای علمی و مذهبی این مدرسه که در مغایرت کامل با روح سکولاریسم در فرانسه می باشد، نیست.

زیتونی در نامه خود گفته است مدرسه Averroès Lycée با اینکه آموزشگاهی اسلامی است اما توسط دولت بوجود تاسیس شده اما چیزی که به نام اسلام و قوانین اسلامی در آن تدریس می شود بسیار افراطی و فرقه گرایانه است.

خانم زیتونی در حرکتی عجیب چند روز پس از حمله به نشریه شارلی ابدو در یادداشتی در همین نشریه لیبراسیون با توهین آشکار به پیامبر گرامی اسلام، ایشان را طرفدار این نشریه فکاهی خوانده بود.

نوشتن نظر