اعتراض یهودیان و مسلمانان به مقایسه اسلام گرایی با نازیسم در سخنان نماینده افراطی سوئدی
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» اعتراض یهودیان و مسلمانان به مقایسه اسلام گرایی با نازیسم در سخنان نماینده افراطی سوئدی

اعتراض یهودیان و مسلمانان به مقایسه اسلام گرایی با نازیسم در سخنان نماینده افراطی سوئدی

چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک نماینده افراطی و دست راستی پارلمان سوئد ضمن مقایسه اسلامگراها با نازی ها گفت این افراد حتی از عناصر آلمان نازی در سال های جنگ جهانی دوم نیز بدترند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_خبرگزاری راشاتودی، ماتیاس کارلسن، نماینده حزب دست راستی دموکرات سوئد گفت، خطر اسلامگرایی برای اروپا از خطر نازی ها برای این قاره بسیار مهمتر است. سخنان کارلسن واکنش های منفی بسیاری را در میان جوامع مذهبی بخصوص اسلامی سوئد برانگیخته است.

این نماینده ضدمهاجرت در پارلمان سوئد که با شبکه تلویزیونی سوئد گفت وگو می کرد ایدئولوژی اسلامگرایی باید به شدت در اروپا مورد توجه قرار گیرد و باید با آن با جدیت برخورد شود؛ نازیسم بسیار وحشتناک بود اما مکتب اسلامگرایی به مراتب برای اروپا و جهان خطرناک تر و بدتر خواهد بود.

کارلسن در ادامه مدعی شده است، اگر همین الان به تحولات جهان نگاه کنید می بینید که اسلامگرایی بزرگترین و جدی ترین خطر برای دموکراسی و حقوق بشر است.

زکریا زهیر از مسوولان جامعه آفریقایی تبارها و مسلمانان سوئد نیز در اعتراض به سخنان نژادپرستانه کارلسن گفت این اولین بار نیست که او چنین صحبت های نفرت انگیزی بر زبان جاری می کند.

اینکه سخنان این نماینده افراطی سوئد باعث عصبانیت و ناراحتی جوامع مسلمان این کشور و اروپا شود تقریباً امری حتمی است، اما این ادبیات باعث ناراحتی جامعه یهودیان سوئد هم شده است. یهودیان این کشور که در حال گرامیداشت هفتادمین سالگرد آزادسازی اردوگاه مرگ آشویتز هستند از اینکه افراد یا گروه هایی دوباره با برچسب زدن، سعی در شیطان جلوه دادن معتقدان به یک مذهب باشند، عصبانی شده اند.

خانم "لنا پوشنر کوروسی" رییس جامعه یهودیان استکهلم در واکنش به سخنان کارلسن گفته است وقتی ما این نوع حرف ها را می شنویم، از مردم دنیا می خواهیم در همسایگی خود دنبال یک عده آدم شرور و شیطانی بگردند، کارلسن با این حرف ها نشان داده که هرکس دیگری نیز می تواند جای مسلمانان را در حرف های او بگیرد، چرا که صحبت های او بسیار خطرناک بوده و نشان دهنده این نکته است که او هیچ چیزی از ادیان نمی داند.

حزب افراطی دموکرات سوئد که در انتخابات گذشته 49 کرسی در پارلمان این کشور به دست آورده مخالف سیاست های کنونی مهاجرتی دولت است.

نوشتن نظر