بازداشت چهارمظنون داعشی در بنگلادش
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»بازداشت چهارمظنون داعشی در بنگلادش

بازداشت چهارمظنون داعشی در بنگلادش

سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۳۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

پلیس بنگلادش روز پیش، دوشنبه، 4 فرد مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش را در داکا پایتخت این کشور بازداشت کرد.

 

به گزارش موعود به نقل از العالم پلیس بنگلادش 4 فرد مظنون به عضویت در گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام(داعش) ازجمله هماهنگ کننده منطقه ای داعش در داکا پایتخت این کشور را بازداشت کرد، هماهنگ کننده منطقه ای داعش به پلیس بنگلادش گفت که در پاکستان آموزش دیده اند.

گزارشها زنگ خطر گسترش نفوذ داعش در منطقه جنوب آسیا را به صدا درآورد؛ اما مشخص نیست که افراطگرایانی که پرچم گروه افراطی را در منطقه برافراشتند، به صورت مستقل و یا در چارچوب تلاشهای مرکزی از خاورمیانه فعالیت می کنند.

شیخ نظم العلم، معاون کمیسر پلیس در بخش تحقیقات واطلاعات جنایی در داکا، به خبرنگاران گفت: امروز در حالی آنها را بازداشت کردیم که تعداد زیادی نشریه ویژه آموزش افراطگرایان و یک دستگاه کامپیوتر شخصی و لوازم دیگری در اختیار داشتند.

وی افزود: فردی که به عنوان هماهنگ کننده منطقه ای داعش بازداشت شده و نامش محمد ساخاواتول کبیر است، به پلیس گفته است؛ گروهکی که خود از داکا اداره می کرد برای جمع آموری پول و سلاح برای حمله به مواضع دولتی برنامه ریزی و فعالیت می کرده است. هدف از این حملات "تاسیس دولت خلافت در بنگلادش" است.

نوشتن نظر