آموزش اسلام در منزل تازه‌مسلمان بلژیکی
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»آموزش اسلام در منزل تازه‌مسلمان بلژیکی

آموزش اسلام در منزل تازه‌مسلمان بلژیکی

سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

«حاج ماریا» تازه‌مسلمان بلژیکی است که به افتتاح انجمنی در منزلش «بروکسل» اقدام کرده است که آموزه‌های دین مبین اسلام را به علاقه‌مندان آموزش می‌دهد.

 

به گزارش موعود به نقل از جامعه المصطفی، این تازه‌مسلمان بلژیکی به نام «ماریا» که مکانیک است، امسال به حج مشرف شد، وی یکی از دلایل اصلی خود از گرایش به اسلام را حرام‌بودن شرب خمر در دین اسلام دانسته است.

ماریا به افتتاح انجمنی اسلامی در منزلش در بروکسل اقدام کرده که آموزش اسلام به علاقه‌مندان را در دستور کار قرار داده است و همسر و دخترش در اداره این انجمن با وی همکاری دارند.

این تازه‌مسلمان بلژیکی که امسال برای نخستین بار فریضه حج را به جا آورد، در این باره گفت: این نخستین بار بود که در زندگی‌ام به حج مشرف شدم، زمانی که کعبه را دیدم، قلبم لرزید و به شدت می‌تپید، احساس کردم تازه متولد شده‌ام.

وی اظهار کرد: ما اکنون انجمنی اسلامی در بروکسل، پایتخت بلژیک تشکیل داده‌ایم، مقر این انجمن منزلم است و هزار نفر از مسلمانان(زن و مرد) در آن عضو هستند، این انجمن یک سال و نیم است که فعالیت دارد.

وی بیان کرد: فعالیت‌های این انجمن در منزلم و با همکاری مدرسانی که به تدریس اسلامی برای غیرمسلمانان اقدام می‌کنند، انجام می‌شود.این انجمن رسما ثبت شده است تا فعالیتش قانونی باشد.

مدعیان جهاد حامی داعش مایه رنجش ما هستند

ماریا تأکید کرد: بیشترین چیزی که ما را رنج می‌دهد، اقدام برخی افراد مدعی جهاد است، کسانی که برای پیوستن به داعش به سوریه و عراق می‌روند و اقداماتی انجام می‌دهند که اصلا ربطی به جهاد ندارد، آنان در واقع به مسلمانان توهین می‌کنند.

وی گفت: ما در بلژیک با آگاهی‌‌هایی که به این افراد می‌دهیم، سعی داریم که اسلام صحیح و به دور از افراط‌گرایی را معرفی کنیم، ما همچنین فیلم‌هایی درباره اسلام حقیقی تولید می‌کنیم و در اختیار مسلمانان قرار می‌دهیم تا امور دینشان را فرا بگیرند.

این تازه‌مسلمان بلژیکی تصریح کرد: ما در بلژیک تلاش می‌کنیم که شهروندان این کشور تفاوت بین اسلام میانه‌رو و افراط‌گرایی را که به ناحق مردم را می‌کشد، درک کنند.

نوشتن نظر