عوامل اسرائیلی برای نجات قذافی وارد لیبی شدند
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»عوامل اسرائیلی برای نجات قذافی وارد لیبی شدند

عوامل اسرائیلی برای نجات قذافی وارد لیبی شدند

شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

منابع لیبیایی آگاه اعلام کردند که گروهی از افراد صهیونیستی در پوشش کارشناسان اسرائیلی برای نجات رژیم قذافی با هواپیمایی اختصاصی وارد فرودگاه سرت لیبی شدند.

به گزارش فارس، برخی منابع آگاه لیبیایی اعلام کردند که گروهی از کارشناسان اسرائیلی چند روز پیش با هواپیمایی بزرگ که در فرودگاه شهر سرت فرود آمد، وارد لیبی شدند.

این منابع لیبیایی به روزنامه «الرأی» کویت اعلام کردند که این افراد صهیونیست «برای کمک به رژیم قذافی وارد لیبی شدند تا وی زمام امور را در مقابل انقلاب خروشان این کشور به دست بگیرد».

این روزنامه کویتی به هویت این افراد صهیونیست که آنان را به نقل از منبع خود، «کارشناسان» توصیف کرد، اشاره‌ای نکرد و مشخص نیست چرا این افراد با هواپیمایی بسیار بزرگ وارد این کشور ناآرام شده‌اند.

منابع لیبیایی در گفت‌وگو با این روزنامه تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که «گروه اسرائیلی شامل متخصصانی است که تخصص آنان در سرکوب اعتراض‌های مردمی است که تجهیزاتی خاص و پیشرفته مانند دستگاه‌های رصد هوایی، زمینی و دید در شب به همراه دارند.

به گفته این منابع، این گروه اسرائیلی با میانجیگری برخی طرف‌های بین‌المللی که این منابع آنان را «دوست» خواند، وارد لیبی شدند و این طرف‌های دوست توانسته‌اند براحتی قذافی را متقاعد کنند که باید از کمک اسرائیل استفاده کند زیرا بسیاری از کشورهای عربی و غریی [در ظاهر] از مردم لیبی حمایت می‌کنند.

این منابع افزودند: قذافی پیش از این نیز زمانیکه بحران لاکربی وی را تحت فشار قرار داده بود، به واسطه جولیو اندریوتی نخست وزیر اسبق ایتالیا از اسرائیل کمک گرفته بود و با توافقی میان ایتالیا، لیبی و اسرائیل، شماری از مقامات بلندپایه امنیتی و اطلاعاتی در پوشش مسافرانی عادی به اسرائیل رفته بودند.

همچنین دیپلمات‌های غربی به روزنامه الرأی اعلام کردند که علت استفاده قذافی در سخنرانی‌های خود از القاعده و هشدار دادن درباره آن، برانگیختن نگرانی دولت‌های دیگر در منطقه از جمله اسرائیل است تا وانمود کند سقوط دولت وی خطر روی کار آمدم اسلامگرایان افراطی را به همراه دارد.

در همین خصوص، برخی منابع آگاه در گفت‌وگو با روزنامه الاخبار لبنان فاش کردند که سیف الاسلام قذافی پسر معمر القذافی نیز دو روز گذشته برای کمک گرفتن از اسرائیلی‌ها برای نجات رژیم قذافی به اسرائیل سفر کرده است.

نوشتن نظر