جلسه رئیس اطلاعات قذافی با صهیونیست‌ها
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»جلسه رئیس اطلاعات قذافی با صهیونیست‌ها

جلسه رئیس اطلاعات قذافی با صهیونیست‌ها

پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۰۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک منبع صهیونیستی جزئیات توافقات سازمان‌های جاسوسی رژیم اسرائیل و مقامات لیبیایی در زمینه اعزام مزدوران آفریقایی به این کشور برای سرکوب قیام مردم را فاش کرد.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، شبکه خبری الجزیره اعلام کرد، یک منبع صهیونیستی اخبار مربوط به فعالیت‌های سازمان‌های جاسوسی برای ارسال مجموعه‌ای از مزدوران در حمایت از "معمر قذافی " به این کشور را که به دستور کابینه "بنیامین نتانیاهو " نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی صورت گرفته بود را تأیید کرد.

این منبع که یک روزنامه نگار شاغل در روزنامه "یدیعوت آحارونوت " است،‌ می‌افزاید که اطلاعات امنیتی تاکید می‌کند که اسرائیل به انقلاب لیبی از دیدگاه امنیتی و استراتژیک نگاه می‌کند و سقوط رژیم قذافی را راهگشای تشکیل نظام اسلامی در لیبی می‌داند.

این منبع افزود که در همین راستا نتانیاهو و "ایهود باراک " وزیر جنگ و "آویگدور لیبرمن " وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی نشستی را در روز 18 فوریه داشته و در آن تصمیم به اعزام مزدوران آفریقایی به لیبی گرفته‌اند تا انقلاب مردمی در این کشور را از بین ببرند.

بر اساس اطلاعات امنیتی در این نشست با درخواست "یسرائیل زیف " مدیر موسسه رایزنی های امنیتی "گلوبال سی اس تی " که در برخی از کشورهای آفریقایی فعالیت می‌کند، در زمینه ایجاد مجموعه‌های مزدور شبه نظامی از گینه، نیجریه، چاد، مالی، سنگال و مبارزانی از اقلیم دارفور و جنوب سودان برای اعزام آنها به لیبی در راستای حمایت از قذافی در برابر مردم انقلابی موافقت شده است.

این منبع می‌افزاید که ژنرال "عفیف کوخاوی " رئیس بخش اطلاعات ارتش در این نشست گفته است که پیگیری‌های دقیق و تیزبینانه در زمینه انقلاب لیبی نشان داده است که بعد اسلامی و اصولگرایی آن بر ابعاد دیگر برتری دارد و جماعت اخوان‌المسلمون نیز در این زمینه بویژه در شرق لیبی و بالاخص در شهر بنغازی ید طولایی دارند.هراس صهیونیست‌ها از روی کار آمدن اسلامگراها در لیبی

کوخفی تصریح کرد که در صورت سقوط قذافی رژیم لیبی تبدیل به نظامی اسلامی خواهد شد که عمق استراتژیک خوبی با اخوان‌المسلمون مصر، اردن و سودان تشکیل خواهد داد.

همچنین برخی اطلاعات امنیتی نشان می‌دهد که زیف و ژنرال "یوسی کوبرساور " و "شلومو بن عامی " وزیر خارجه اسبق اسرائیل و همچنین "نسیم زویلی " سفیر اسبق اسرائیل در پاریس دیدارهایی را با تعدادی از هواداران قذافی و "عبدالله السنوسی المقرحی" رئیس سازمان اطلاعات لیبی که به تازگی از سوی معمر القذافی از سمت خود برکنار شد و عکس وی در بالای همین خبر قابل مشاهده است، در پایگاه نظامی انجامنا، در پایتخت  چاد برگزار کرده‌اند.

در این دیار السنوسی به زیف پیشنهاد داد که مجموعه‌های وی در کشورهای آفریقایی یگان‌ها و مشاوران نظامی و مربیان را به لیبی اعزام کند تا نیروهای لیبی را مورد آموزش قرار داده و همچنین در جنگ‌های شهری با مردم انقلابی با آنها شرکت نماید.

در قبال این خدمت، لیبی تعهد داد که پنج میلیارد دلار به این موسسه صهیونیست پرداخت نماید که البته این مبلغ در صورت اثبات تأثیرگذاری این مزدوران در مقابله با انقلاب مردمی لیبی قابل افزایش خواهد بود. بر اساس این توافق این افراد ابتدا به چاد و از آنجا به شهرهای مختلف لیبی منتقل خواهند شد.*سلاح‌های پیشرفته آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی برای سرکوب قیام مردم

این منبع صهیونیستی از روزنامه یدیعوت، تعداد این افراد را بالغ بر 50 هزار نفر دانست که مسلح به سلاح‌های پیشرفته روسی، ‌آمریکایی، انگلیسی و اسرائیلی هستند.

بر اساس این منبع، رژیم لیبی همچنین به این موسسه صهیونیستی تعهد داد که بعد از پایان دادن به انقلاب ضد دولت قذافی در لیبی و برقرار شدن قدرت قذافی در این کشور امتیازاتی را در زمینه اکتشاف و استخراج نفت و گاز در لیبی در تعدادی از چاههای این کشور در مناطق سبها،‌ طبرق، بنغازی و الکفره به آنها بدهد.

رژیم قذافی همچنین تعهد داده که قراردادی نظامی با این شرکت برقرار کرده که تشکیل نیروهای نظامی، امنیتی و آموزش آنها در آفریقا و آمریکای لاتین و قفقاز برای بازسازی نیروهای امنیتی لیبی به دست این شرکت انجام شود.

لیبی همچنین به این شرکت اجازه داده که در صورت پیروزی بر انقلاب مردمی آزادی عمل در این کشور برای فعالیت در کشورهای همسایه بویژه در منطقه دارفور ، نیجریه و شمال چاد به آنها داده شود.

نوشتن نظر