انتقاد فلسطینیان از تدریس هولوکاست به کودکان
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»انتقاد فلسطینیان از تدریس هولوکاست به کودکان

انتقاد فلسطینیان از تدریس هولوکاست به کودکان

پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۰۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

کلاس درس کودکان فلسطینی در غزه فلسطینیان، طرح سازمان‌ملل برای گنجاندن موضوع هولوکاست در برنامه درسی کودکان فلسطینی در مدارس تحت نظارت این سازمان در غزه را به شدت محکوم کرده‌اند.

به گزارش مشرق به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی‌وی از غزه، حماس روز چهارشنبه ( 11 اسفند ) اعلام کرد، هرکاری را که در توان داشته باشد برای جلوگیری از تدریس موضوع هولوکاست به کودکان فلسطینی در مدارس تحت نظارت آژانس امداد و کار سازمان‌ملل ( آنروا ) در غزه انجام خواهد داد.

شبکه پرس تی‌وی در تلاش بود تا در مورد این مطلب شفاف‌سازی کند، ولی مقامات آنروا از اظهارنظر درباره این مساله خودداری کرده‌اند.

بسیاری از مردم غزه بر این باورند که آنروا قصد دارد با تدریس مساله هولوکاست به عنوان سرفصلی در موضوع درسی حقوق بشر، به اسرائیل برای موجه جلوه دادن اشغال سرزمین‌های فلسطینی کمک کند.

وزارت آموزش و پرورش غزه در همین خصوص اعلام کرد که به آنروا اجازه اجرای این برنامه را نخواهد داد. این وزارت‌خانه اعلام کرد که این اقدام آنروا در واقع مداخله در امور داخلی فلسطینیان محسوب می‌شود.

کمیته امور پناهندگان حماس که دولت فلسطینی منتخب مردم در غزه است نیز این اقدام آژانس آنروا را به نوعی، حمایت از اسرائیل دانسته است.

این کمیته همچنین اعلام کرد، آنروا با این اقدام خود، همه درد و رنج فلسطینیان و قتل‌عام مردم این منطقه به وسیله اسرائیلی‌ها را نادیده گرفته است.

آنروا بیش از یک میلیون آواره فلسطینی را در غزه تحت پوشش خود داشته و حدود 200 هزار کودک فلسطینی نیز در مدارس این آژانس مشغول تحصیل هستند.

نوشتن نظر