مشکلات عفاف از جوانان نیست؛ کم‌کاری خودمان است

سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۲۹
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مگر همین جوانان نیستند که عاشقانه در مراسمات مذهبی ماه های رمضان و محرم شرکت می‌کنند؟! پس کم‌کاری از خودمان است که حجاب و عفاف را در قالب این شعائر به آنان نفهمانده‌ایم.

 

حجت الاسلام محمد شاهی‌عرب‌لو مشاور کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرگزاری حوزه تدبیر مقام معظم رهبری در توجه دادن مسئولان به بحث بسیار مهم و بنیادین فرهنگ و همچنین اقتصاد را مبتکرانه و حساب شده خواند و حل مسایل اقتصادی را در سایه ایجاد فرهنگ غنی دانست.

نماینده دوره‌های پنجم تا هفتم مجلس شورای اسلامی فرهنگ سازی در همه جوانب از جمله مبارزه با فساد و احیای حجاب و عفاف اسلامی را ضروری دانست و اظهار داشت: با زور و قوای نظامی نمیشود حجاب و عفاف را درست کرد.

مسئول مدرسه علمیه پنج تن آل‌عبا‌(ع) تهران اخلاص، صداقت، تدبیر، توجه به تمام جوانب امور، کاستن از بروکراسی، ترویج روحیه بسیجی و قربت الی الله انجام دادن کارها را شاخص های مدیریت جهادی خواندو افزود متأسفانه در کشور ما برعکس عمل شده است.

وی حضور همه مردم و نهادهای دولتی و خصوصی را در احیای فرهنگ و اقتصاد اسلامی مهم دانست و ادامه داد برخی از مسئولان در برابر بدحجابی و به حاشیه رفتن عفت عمومی، سکوت کرده اند.

مشاور کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: باید همه به دنبال تذکرات معنوی، تخصصی و روشنفکرانه مقام معم رهبری در مسیر سنت های الهی گام برداریم و در این زمینه سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی در کنار همدیگر قرار گیرند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هفتم نسل جوان را چندان در بروز مشکلات فرهنگی و اقتصادی مقصر نداست چرا که اینان با نگاه به نسل های قبلی و مسئولان عمل می‌کنند و  چون اینها درست عمل نکرده اند جوانان نیز در مسیر اشتباه، گام برمیدارند.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: مگر همین جوانان نیستند که عاشقانه در مراسمات مذهبی ماه های رمضان و محرم شرکت می‌کنند؟! پس کم‌کاری از خودمان است که حجاب و عفاف را در قالب این شعائر به آنان نفهمانده‌ایم.

_____

حوزه