انتقاد آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی از رواج بدحجابی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»انتقاد آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی از رواج بدحجابی

انتقاد آیت‌الله العظمی نوری‌همدانی از رواج بدحجابی

چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
امتیاز این گزینه
(1 رای)

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: امروز شاهدیم که دشمنان با پیروی از سیاست معاویه، با حیله و نیرنگ، با نظام اسلامی مقابله می‌کنند. 

 

این مرجع تقلید، صبح امروز در درس خارج فقه خود، در مسجد اعظم قم با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار داشتند: مردم متدین، متعهد به اسلام و وفادار به انقلاب باید اهتمام ویژه ای در زمینه ترویج امر به معروف و فرهنگ عفاف و حجاب داشته باشند.

ایشان با انتقاد از کم توجهی به امر به معروف و نهی از منکر و عفاف و حجاب در جامعه، تصریح کردند: امروز نه تنها در تهران و برخی شهرستان‌ها، بلکه در قم هم شاهد بدپوششی‌ها هستیم.

معظم له بر لزوم حفظ ارزش‌های اسلامی در جامعه تاکید کردند و ابراز داشتند: پوشش ظاهری مردم نباید همچون زمان طاغوت باشد. در نظام اسلامی باید حجاب اسلامی اولویت قرار گیرد.

حضرت آیت‌الله نوری همدانی در ادامه محصول تزلزل در فرهنگ اسلامی را ورود و تهاجم فرهنگ غرب دانسته و افزودند: فرهنگ اسلامی جامعه باید آن چنان قوی باشد که دشمنان جرأت نکنند، قطعنامه‌هایی را در خصوص حقوق بشر و مسایل سیاسی مطرح کنند.

ایشان خاطرنشان کردند: در جامعه اسلامی باید دستورات و قوانین اسلام فراگیر شود و حوزه‌های علمیه نیز در این زمینه نقش خود را ایفا کنند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خطبه 191 نهج‌البلاغه، گفتند: امروز شاهدیم که دشمنان با پیروی از سیاست معاویه، با حیله و نیرنگ، با نظام اسلامی مقابله می‌کنند.

معظم له با بیان این که اگر به کار گرفتن دروغ و حیله اشکالی نداشت، حضرت علی(ع) این کار را انجام می دادند، تصریح کردند: استفاده از دروغ و حیله در زمینه های مختلف، گناه است و هر گناهی کفران به درگاه خداوند است.

معظم له با بیان این که در روز قیامت اعمال انسان‌ها در مقابل دیدگان آنها مجسم می‌شود و با آنچه در دنیا با آن سروکار داشته اند، محشور می‌شوند، افزودند: پرچمداران سیاست باطل، روز قیامت مردود هستند؛ البته در دنیا نیز نباید از کید این افراد غافل شد.

_____

حوزه

نوشتن نظر