نامگذاری سالروز میلاد پیامبر(ص) به روز «صلح جهانی»
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»نامگذاری سالروز میلاد پیامبر(ص) به روز «صلح جهانی»

نامگذاری سالروز میلاد پیامبر(ص) به روز «صلح جهانی»

چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۱
امتیاز این گزینه
(1 رای)

اساتید و پژوهشگران شرکت‌کننده در هفتمین همایش ویژه دانشگاهیان در کربلا در پایان این همایش نامگذاری سالروز ولادت پیامبر(ص) به نام روز «صلح جهانی» را خواستار شدند.

 

تعدادی از دانشگاهیان شرکت‌کننده در هفتمین همایش ویژه دانشگاهیان که در راستای جشنواره فرهنگی بین‌المللی «بهار رسالت» در کربلا برگزار شد، نامگذاری سالروز ولادت میلاد پیامبر(ص) به عنوان روز «صلح جهانی» را خواستار شدند.
علی عبدالرزاق السامرائی، از اساتید دانشگاهی شرکت‌کننده در همایش تأکید کرد: از مسئولان برگزاری جشنواره بهار رسالت می‌خواهیم که هماهنگی لازم جهت اعلام سالروز میلاد پیامبر(ص) به عنوان روز صلح جهانی را انجام دهند.
السامرائی در ادامه افزود: همایش ویژه دانشگاهیان این جشنواره بسیاری از اهداف در زمینه‌های دانشگاهی و مردمی را محقق کرده است و این همایش برای ترسیم ویژگی‌های واقعی تبلیغ اسلام تلاش می‌کند.
السامرایی همچنین تصریح کرد: امت اسلام امروز نیازمند وحدت کلمه و اتخاذ موضع واحد و یکپارچه است و این همان چیزی است که آیت‌الله العظمی سیستانی، مرجع دینی شیعیان در بسیاری از موضع‌گیری‌ها و مسائل سیاسی و اجتماعی برآن تأکید دارند.
بنا بر این گزارش، جشنواره بین‌المللی بهار رسالت عصر جمعه(27 دی) در کربلای معلی آغاز شد و شامگاه 29 دی با برگزاری مراسم اختتامیه‌ با حضور تعدادی از اندیشمندان، علما و شخصیت‌های دینی برجسته کشورهای عربی، اسلامی و غیر اسلامی پایان یافت.

پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حسینی

نوشتن نظر