الازهر اسلام‌ ستیزی مجدد وایلدرز را محکوم کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»الازهر اسلام‌ ستیزی مجدد وایلدرز را محکوم کرد

الازهر اسلام‌ ستیزی مجدد وایلدرز را محکوم کرد

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۳
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مرکز اسلامی الازهر توهین مجدد گرت وایلدرز، اسلام‌ستیز هلندی به اسلام و مقدسات این دین مبین را به شدت محکوم کرد.

 

 

به گزارش موعود به نقل از ایکنا، مرکز اسلامی الازهر توهین مجدد گرت وایلدرز، اسلام‌ستیز هلندی به اسلام و مقدسات این دین مبین با نشر مقاله‌ای در پایگاه‌های اینترنتی را به شدت محکوم کرد.

الازهر اعلام کرد: امثال چنین اقداماتی و این اندیشه بیمارگونه راه تعامل با دیگران را بسته و تلاش‌ها به‌منظور گفت‌و‌گو را تضعیف می‌کند.

الازهر از صاحبان خرد در کشورهای غربی خواست که چنانچه تعامل و هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با مسلمانان را می‌خواهند، از فعالیت چنین افرادی جلوگیری کنند.

گزارش دیگری نیز حاکی است، دارالافتاء مصر نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت این اقدام وایلدرز اعلام کرد: اصرار این نماینده پارلمان هلند و امثال وی برای اهانت به ادیان، مؤسسات حامی ارزش‌های غربی را در بوته آزمایش قرار داده و نشان می‌دهد که این مؤسسات چگونه بدون هیچ گونه توضیحی اجازه انجام این‌گونه اقدامات ناشایست را می‌دهند.

عبدالهادی القصبی، رئیس شورای عالی طریقت‌های صوفی مصر نیز با محکومیت این اسلام‌ستیزی گفت: جوامع و مؤسسات دینی جهان باید با امثال چنین شخصی که به پیامبر گرامی اسلام(ص) اهانت کرده است، برخورد کنند.

گرت وایلدرز، نماینده پارلمان هلند و رئیس حزب «به خاطر آزادی» این کشور اخیرا با نشر مقالاتی در اینترنت به اسلام توهین و به تنفر از مسلمانان تحریک کرده است.

این اسلام‌ستیز هلندی همچنین با حمله به عربستان سعودی، کلمات موهن به اسلام، قرآن، پیامبر(ص) و صلح بر پرچم این کشور نوشته و با تغییر لفظ شهادتین در این پرچم، عبارت دیگری را به جای آن نوشته است.

گرت وایلدرز پیش از این نیز با ساخت فیلم «فتنه» به اسلام و نبی مکرم اسلام(ص) توهین کرده بود، این اقدام در زمان خود خشم مسلمانان را برانگیخت و تظاهراتی گسترده در جهان اسلام در پی داشت.

------------------------------------------------------------------------------------

تهیه کننده فیلم های ضد اسلامی، بار دیگر به اسلام هجوم می برد

نوشتن نظر