نقش ورزش در کاهش استرس دانش‌آموزان در فصل امتحانات
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»نقش ورزش در کاهش استرس دانش‌آموزان در فصل امتحانات

نقش ورزش در کاهش استرس دانش‌آموزان در فصل امتحانات

سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان با اشاره به قرارگیری در آستانه فصل امتحانات مدارس، بر اهمیت ورزش در کاهش استرس اشاره کرد و گفت: ورزش می‌تواند در تنظیم قوای عملکردی دانش‌آموزان نقش مهمی داشته باشد.

 

خلیل نسودی رضایی اظهار داشت: ورزش به عنوان کاتالیزور و عامل تسهیل‌کننده بین روح و جسم بوده و می‌تواند در نحوه عملکردی دانش‌آموزان و موفقیت تحصیلی آنان نقش مهمی داشته باشد.

وی با اشاره به قرارگیری در آستانه فصل امتحانات مدارس، بر اهمیت ورزش در کاهش استرس و بهبود عملکردی دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: ورزش می‌تواند در تنظیم قوای عملکردی دانش‌آموزان نقش مهمی داشته باشد.

نسودی رضایی همچنین بر اهمیت ورزش در شادابی و نشاط دانش‌آموزان نیز اشاره کرد و گفت: تحقیقات علمی متعددی مبنی بر نقش گسترده ورزش در تقویت روحیه دانش‌آموزان وجود دارد که همگی می‌توانند دلیلی بر اثبات اهمیت آن در عملکرد بهتر دانش‌آموزان و تنظیم روحیات آنها داشته باشند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان غربی تصریح کرد: اجرای ورزش صبحگاهی در مدارس می‌تواند تا حدی در این زمینه موثر باشد ولی برای دستیابی به نتایج بهتر و مطلوب‌تر آن کافی نیست.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن فصل سرد سال، گفت: با فرا رسیدن فصل سرد سال، اجرای ورزش صبحگاهی نیز در مدارس تا حدی محدودتر می‌شود که این امر نقش خانواده‌ها را در تداوم ورزش در دانش‌آموزان یادآور می‌شود.

نسودی رضایی تصریح کرد: خانواده‌ها در کنار اولیای مدارس نقش مهمی در نهادینه‌سازی فرهنگ ورزش در کودکان دارند که در صورت تحقق این امر می‌توان شاهد مزایای آن در پیشرفت تحصیلی، بهبود عملکردی و تعادل روحی روانی دانش‌آموزان بود.

وی ادامه داد: با اجرای روزانه 10 دقیقه ورزش و یا نرمش صبحگاهی، قوای روحی و جسمی دانش‌آموزان متعادل شده و دانش‌آموز با آمادگی بیشتری در کلاس درس و امتحان حاضر می‌شود.

 

فارس

نوشتن نظر