روزه‌داری مسلمانان روهینگا پشت میله‌های زندان
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»روزه‌داری مسلمانان روهینگا پشت میله‌های زندان

روزه‌داری مسلمانان روهینگا پشت میله‌های زندان

پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۸
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مسلمانان روهینگا، ماه رمضان را با روزه داری در بازداشتگاه های تایلند آغاز کردند. آنان به امید رسیدن به سایر کشورهای مسلمان مانند مالزی و اندونزی با قایق از میانمار گریختند، اما اکنون شهروند هیچ کشوری محسوب نمی شوند.


به گزارش موعود به نقل از ابنا ـ همزمان با آغاز ماه رمضان در بسیاری از کشورهای دنیا، بیش از صد نفر از مسلمانان روهینگا در بازداشتگاه های تایلند نیز شامگاه چهارشنبه بعد از خواندن نماز، روزه خود را افطار کردند. حدود صد و ده نفر از مسلمانان روهینگا که از درگیری های خونین بین مسلمانان و بودیست ها در ایالت راخین میانمار گریخته بودند، اوایل ماه ژانویه امسال به طور غیرقانونی وارد تایلند شدند و اکنون در مرکز مهاجرت کانچانابوری اقامت دارند. مقامات تایلند نیز با احترام به آزادی مذاهب، لباس تمیز و غذای حلال در اختیار مسلمانان مهاجر قرار دادند.

مسلمانان روهینگا، به امید رسیدن به سایر کشورهای مسلمان مانند مالزی و اندونزی با قایق از میانمار گریختند، اما اکنون شهروند هیچ کشوری محسوب نمی شوند.

بنا به اعلام مقامات تایلند، دستکم دو هزار مسلمان روهینگا در بازداشتگاه های این کشور به سر می برند. جمعیت مسلمانان روهینگا در میانمار حدود هشتصد هزار نفر است که اغلب آنها برای چندین نسل متمادی در این کشور زندگی کرده اند، اما دولت میانمار باز هم این مسلمانان را از حقوق شهروندی، تحصیلات و کار محروم کرده است. کشور میانمار که اکثر جمعیت آن را بودیست ها تشکیل داده اند، مسلمانان روهینگا را به چشم مهاجران غیرقانونی می بیند که لیاقت دریافت هیچ گونه حق یا ترحمی را ندارند. سازمان ملل نیز اعلام کرده است که این مسلمانان واقعاً هیچ دوستی ندارند.

نوشتن نظر