شیطان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»شیطان

شیطان

چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

همزمان با تحریف کتاب خدا در میان یهودیان، درباره شیطان و قدرت او در یهودیت و سپس در مسیحیت اندیشه های نادرستی شکل گرفته است. شیطان پرستی یکی از فرقه های ساختگی است که در دهه های اخیر، بر بسیاری از آثار هالیوود حاکم بوده است و یهودیان نیز با پشتیبانی مادی و فکری در گسترش این خرافه کوشیده اند. شرکت های یهودی و صهیونیست، سردمدار جریان انحرافی معنویت گرا در هالیوود شده اند و در برخی فیلمها، به پرستش نیروی متافیزیکی شرور پرداخته و آن را معنا گرا دانسته اند.


به دلیل اهمیت این مکتب ساختگی و حضور پر رنگش در فیلمها به بررسی اسطوره ای صهیونیستی به نام شیطان می پردازیم:

نمادهای شیطانی در فیلم های هالیوودی


به کاربردن ژانر وحشت و حادثه ای در فیلم هایی که درباره شیطان ساخته شده، بسیار مهم است و استفاده از رنگ های سیاه، قرمز، زرد و گاهی آسمان آبی در فضای شیطانی، به همراه غبار و گرفتگی، از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

حیوان هایی چون عقرب، مار، اژدهای بالدار و شاخدار، خفاش، سگ تیره، عنکبوت، شغال، کلاغ، بز و بوفومت(موجودی سرخ رنگ، نماد آتش دوزخ، با دم و نیزه ای سه شعبه در دست)، نمادهای شیطان و یارانش به شمار می آید.

علاوه بر این نمادهای شیطان پرستی، صورتک های شیطانی، جمجمه و استخوان، شمشیر خون آلود، مثلث و دایره های ناهمسان در کنار هم، دایره های ناقص و دارای مرکزی واحد، از مهمترین نمادهایی هستند که در کنار موسیقی های خاص و وهم انگیز، تصویر گر قدرت شیطان می شود و روح مخاطب نا آگاه را به تسلیم و فروتنی در برابر شیطان فرا می خوانند و بیشتر با تحریک حس شهوت و خشونت و درندگی، سبب به هم ریختن تعادل عقلی مخاطب می شوند و بر او اثر می گذارند.

ادامه دارد...

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی