تکفیر مذهب تشیع توسط مفتی وهابی و واکنش تند کاربران اینترنتی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» تکفیر مذهب تشیع توسط مفتی وهابی و واکنش تند کاربران اینترنتی

تکفیر مذهب تشیع توسط مفتی وهابی و واکنش تند کاربران اینترنتی

دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

اظهارات "عبدالعزیز فوزان" که مذهب تشیع را تلفیقی از مسیحیت و دیگر مذاهب خواند، با واکنش شدید کاربران اینترنتی روبرو شد.

 

به گزارش موعود به نقل از شیعه نیوز "عبدالعزیز فوزان" مفتی سعودی و عضو شورای حقوق بشر در این کشور در اظهاراتی اعلام کرد : مذهب شیعه بر گرفته شده از مسیحیت و دیگر مذاهب است.

کاربران اینترنتی به شدت به این اظهارات فرقه گرایانه فوزان در توئیتر پاسخ دادند. کاربران در هشتگی (#) تحت عنوان " عبدالعزیز فوزان، شیعه را تکفیر می کند" بر ضرورت برخورد با اینگونه اظهارات که به درگیری بیشتر فرقه ای فرا می خواند، تاکید کردند.

دکتر "توفیق السیف" که ناظر کل در شبکه "رساله الاسلام" است، در توئیت خود نوشت: نمی دانم کدام یک بیشتر است: جهل تو به مسیحیت یا جهل تو به تشیع یا هر دو؟ متاسفم برای جوانانی که به خاطر اظهارات امثالی مانند تو به سوی تکفیر و انفجار انتحاری سوق داده می شوند.

وی سپس تعیین فوزان به عنوان عضو شورای حقوق بشر را به خاطر تفکرات افراط‌گرایانه اش، "تعیین دزد به عنوان نگهبان" توصیف کرد.

نویسنده"حسین العلق" نیز در توئیتی خواستار تصویب قانونی شد که به صراحت توهین به مذاهب در عربستان را ممنوع اعلام کرد و جلوی کسانی مانند فوزان گرفته شود.

فعال اینترنتی "ولید آل سلیس" ضمن انتقاد از عضویت فوزان در شورای حقوق بشر گفت : وی همان کسی است که پیش تر شیعیان قطیب را متهم به انجام انفجارهای تروریستی در عراق علیه اهل سنت می کرد. ولید سپس عضویت فوزان در شورای یاد شده را به تمسخر می گیرد و می نویسد : فوزان یک "حقوقدان تکفیری" است.

وکیل "طه الحاجی" در واکنش به اظهارات این مفتی گفت: همچنان رسانه ها و منابر و برخی اساتید دانشگاه های و شخصیت های مختلف اقدام به پخش تفکرات مسموم در میان مردم می کنند و عده ای دیگر را تکفیر می کنند.
فوزان اوایل شهریور امسال (93) در اظهاراتی شیعیان قطیف را متهم به رهبری القاعده در منطقه "ابوغریب" عراق کرد. وی مدعی شد که برخی از فرماندهان و رهبران جهادی – به تعبیر وی- اعلام کرده اند که یکی از فرماندهان القاعده در "ابوغریب" عراق که از شیعیان قطیف بوده دست به جنایت علیه سنی های منطقه زده و اعتراف کرده که مایه افتخار من است که هزار ناصبی را کشته‌ام!

فوزان به این حد کفایت نکرد و ضمن بر حذر داشتن از گروهک داعش ، آن را یک گروهک آمریکایی- صهیونیستی – شیعی  خواند که به دنبال اشغال حرمین شریفین است.

این ادعا در حالی مطرح شد که تمامی مدارک و گزارشها از نزدیک بودن تفکر داعش به مذهب ضاله وهابیت خبر می‌دهند.شیعیان عربستان ضمن محکوم کردن اظهارات فوزان، آن را تحریکی مذهبی خواندند که برخی مفتی های سعودی به آن عادت کرده اند و از دستگاههای امنیتی خواستند با اینگونه اقدامات مبارزه کنند.

در همین راستا " سعید الخباز" عضو سابق شورای استانداری قطیف در صفحه فیس‌بوک خود خواستار عدم سکوت در قبال این اتهامات شد و گفت: پخش شدن اینگونه اقدامات از شبکه های سعودی را نتایج فاجعه باری به همراه دارد و باید جلوی آن گرفته شود.

عبدالعزیز فوزان فرزند مفتی صالح فوزان است کسی که شیعیان را دشمنان همیشگی مسلمانان از قدیم الایام می خواند که تاریخی سیاه در برابر اسلام و مسلمین دارند!

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی