اسلام جایگاه حقیقی زن را احیا کرد
موقعیت شما: موعود»مهدویت و آخرالزمان»مقالات مهدویت و آخرالزمان»معارف اسلامی»دین و اندیشه»اسلام جایگاه حقیقی زن را احیا کرد

اسلام جایگاه حقیقی زن را احیا کرد

يكشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: برای داشتن جامعه ای شکوفا و کامل، نقش مادران و زنان بسیار بیشتر از پدران جامعه است و بانوان در ساختن جامعه ایده آل، موثر هستند. 

 

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی،  امروز ، در جمع بانوان فرهیخته و فعال در عرصه های فرهنگی، هنری، اجتماعی و علمی و جمعی از خانواده های معظم شهدا، بسیجیان و دانشگاهیان استان آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه بانوان در جامعه و به خصوص در جامعه اسلامی دارای نقش بی بدیلی هستند، خاطرنشان کردند: نظر اسلام نسبت به زن همانند نظری است که نسبت به مرد دارد و هر دو، هم مرد و هم زن را مکمل یکدیگر می داند.

معظم له بیان داشتند: اگر مرد و زن در کنار هم زندگی می کنند باید با هم توافق داشته باشند و ادب و احترام متقابل را رعایت کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی، با اشاره به تلاش دشمنان برای القای جایگاه ضعیف بانوان در اسلام عنوان کردند: تهاجم فرهنگی زیادی نسبت به جایگاه زن در اسلام و تهمت هایی زیادی راجع به این قضیه به اسلام وارد شده است، در غرب اینگونه بیان می شود که اسلام نسبت به زن و جایگاه والایی که داراست بی اعتناست و نگرش منفی به زن در اسلام وجود دارد.

این مرجع تقلید تصریح کردند: همه آداب خرافی که قبل از اسلام در مورد دختر و زن وجود داشت با آمدن دین اسلام پایان پذیرفت،چرا که مرد و زن از نظر اسلام، با یکدیگر برابرند و مصداق برتری تقوا و عمل صالح و ایمان و اخلاق است.

معظم له خاطرنشان کردند: زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس در امور مهم همیشه پیشقدم بودند و وظایف خود را به عنوان همسر و مادر و دختر خانواده به خوبی به سرانجام رساندند.

ایشان تاکید کردند: پشت هر مرد موفقی حتما زن موفقی حضور دارد و خدمت بانوان به جامعه به مراتب بیشتر از مردان است، چراکه هر مردی قبل از اینکه پا به عرصه وجود بگذارد در وجود زنی قرار دارد که بعدها نیز به همان زن که مادر وی است نیاز دارد و این مادر است که همان مرد را به درجات والا سوق می دهد.

این مرجع تقلید ادامه دادند: اگر معیارهای علم، ایمان، اعتقاد و اخلاق در یک زن باشد جامعه ساخته شده شایسته خواهد بود.

ایشان در پایان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است، عنوان کردند:  باید جامعه خود را بهتر بسازیم تا زمینه ظهور بیشتر فراهم شود؛ برای داشتن جامعه ای شکوفا و کامل نقش مادران بسیار بیشتر از پدران جامعه است و بانوان در ساختن جامعه ایده آل، موثر هستند.

____

حوزه

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی