ادعا‌های وحشتناک، ابر‌های گاز‌دار کشنده: پرندگان مرده
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»ادعا‌های وحشتناک، ابر‌های گاز‌دار کشنده: پرندگان مرده

ادعا‌های وحشتناک، ابر‌های گاز‌دار کشنده: پرندگان مرده

جمعه ۱۷ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۱۰
امتیاز این گزینه
(7 آرا)

دومین ادعا، یعنی حمله ابر‌های فضایی سمّی به زمین را وزیر «امور اضطراری» روسیه مطرح کرد. وی بیان داشت: «در ساختار مغناطیسی سیاره زمین تغییراتی به وجود آمده است و چنین وضعیتی موجب مرگ‌های جمعی حیوانات شده است».


ابراهیم کار‌اگول1

چکیده

مرگ دسته‌جمعی پرندگان و دیگر حیوانات در سال‌های اخیر موجب نگرانی کارشناسان محیط زیست شده است. هرچند برخی معتقدند این امر طبیعی است و در طبیعت سابقه داشته است، متخصصان نظر دیگری دارند و عواملی را برای این اتفاق برمیشمارند.


آیا مرگ‌های دسته‌جمعی پرندگان و ماهی‌ها در کشورهای سوئیس، زلاندنو، انگلستان، ایتالیا و کانادا و از نشانه‌های قیامت هستند؟ آیا می‌تواند با انتظار فلاکت رابطه داشته باشد؟

تنها در شمال غربی کانزانس، صد‌ها هزار ماهی مرده، در سواحل انباشته شده‌اند. در این اواخر، حیوانات مرده در منطقه بورسا‌ ـ‌ کار‌اجابی، هر قدر هم با این موارد رابطه‌ای نداشته باشند، توجه افکار عمومی ترکیه را به خود جلب کرده است، به‌گونه‌ای که به نظر برخی صاحب‌نظران، اشاراتی بر سناریوی قیامت در سال 2012 میلادی است. به راستی، معنی و مفهوم این حوادث چیست؟

نخست اینکه افزایش حوادث فلاکت‌بار طبیعی، یک واقعیت است. در سال‌های اخیر بر اثر تغییرات جوّی و دیگر دلایل اقلیمی، آمار خسارت‌های طبیعی افزایش یافته است.‌ البته به نظر برخی کارشناسان، مرگ جمعی پرندگان، امری طبیعی است. آنان معتقدند با وجود بزر‌گ‌نمایی این حوادث از سوی رسانه‌های گروهی، این اولین بار نیست که جهان، شاهد چنین حوادثی شده است.‌ برای مثال، در سال 2010 میلادی، در 24 حادثه مرتبط با مرگ جمعی پرندگان در امریکا، دست‌کم 520/34 پرنده مردند؛ یعنی وضعیت غیر‌طبیعی‌ وجود ندارد؛ زیرا تیر‌های هوایی، هواپیما‌ها و شرایط هوایی بسیار سرد هم سبب کشته شدن پرندگان می‌‌شود. البته نمی‌خواهم بگویم این کار‌شناسان دروغ می‌گویند، ولی برایم قانع‌کننده نیست و باور ندارم.

اینک به اظهار‌نظر‌های غیر‌طبیعی و دور از انتظار بپردازم. این اظهار‌نظر‌ها به سه گروه تقسیم می‌‌شوند، ولی معلوم نیست تا چه اندازه، حقیقی باشند. چون حوادث غیر‌مترقبه و دور از انتظار فراوانی در جهان اتفاق افتاده است، باور این اظهار‌نظر‌ها، زیاد هم غیر‌عقلانی نیست.

1. نخستین اظهار نظر‌ که ضعیف‌ترین احتمال است، به اجرای طرح مشهور جنگی H.A.A.R.P امریکا ارتباط دارد. مراکز دفاعی امریکا با همکاری‌ نیروی هوایی،‌ نیروی دریایی و دانشگاه آرکانزانس، این طرح را با تحقیق در جوّ و اقلیم‌‌های مختلف با بهره‌مندی از فن‌آوری نظامی، پی‌گیری می‌کند که در مرحله تکمیل و اجراست. البته در زمینه امکان تخریب آن بر ایونوسفر Iyonosfer سال‌‌ها‌ست مطالعات، تحقیقات و کتاب‌های متعددی عرضه شده است. به همین دلیل، اینک ادعا می‌‌شود که تخریب ایونوسفری به دست امریکا موجب کشته شدن جمعی حیوانات شده است.


ابر‌های فضایی سمّی در اتمسفر

2. دومین ادعا، یعنی حمله ابر‌های فضایی سمّی به زمین را وزیر «امور اضطراری» روسیه مطرح کرد. وی بیان داشت: «در ساختار مغناطیسی سیاره زمین تغییراتی به وجود آمده است و چنین وضعیتی موجب مرگ‌های جمعی حیوانات شده است».

تغییرات رخ داده در قطب‌ها، وضعیت خطر‌ناک را شدیدتر کرده است. دانشمندان در سال‌های اخیر، تغییرات مغناطیسی سیاره که سبب نزول گاز‌های سمّی می‌شود، رصد می‌کنند. این گاز‌ها «هیدروژن سیانور» دارد که بی‌نهایت کشنده است. به دلیل تغییرات رخ داده در قطب‌ها، این گاز‌های مرگ‌آور، به طبقات پایین اتمسفر منتقل گشته و سبب مرگ جمعی حیوانات شده است.

3. سومین ادعا به استناد گزارش تهیه شده از سوی اداره امنیت ارتش روسیه ارائه شده است که معقولانه و قابل اعتماد‌تر است. بنا بر این ادعا، در روز‌های اخیر، یک کارشناس سلاح‌های بیولوژیکی و شیمیایی در امریکا به قتل رسید.‌ البته علت این جنایت، تصادف رانندگی اعلام شد. گویا مقتول، ارتش امریکا را تهدید کرده بود که عامل حادثه فلاکت‌بار زیست‌محیطی شده و گازهای زهرآلود عامل فلاکت‌ زیست‌محیطی مرگ جمعی ماهی‌ها در آرکانزانس بوده است.ادعای وحشتناک

مقام‌های رسمی امریکا اذعان داشتند که نتوانستند در عراق به سلاح‌های کشتار جمعی دست یابند. اگر‌‌چه سلاح‌های هسته‌ای (اتمی) در عراق یافت نشد، سلاح‌های شیمیایی به‌ویژه گاز‌های زهر‌دار به میزان فراوانی وجود داشت که کشف و سپس پنهان شد.

گاز‌های زهر‌‌داری که در عراق کشف شد، به پایگاه هوایی آرکانزانس انتقال یافت. چند ماه قبل، این‌ گاز‌ها با هدف بهره‌برداری در افغانستان، آزمایش شد و پس از آن، تخریب زیست‌محیطی مرتبط با مرگ جمعی حیوانات پدیدار گردید. بنا بر ادعای منابع روسی، در سال‌های 2003 تا 2008 میلادی، نظامیان امریکایی، 63 هزار متر مکعب از این گازهای کشنده را به امریکا انتقال دادند. گاز خفه‌کننده فوشون که مونو‌اکسید‌کربن و کلر دارد، در آرکانزانس دفن شد، ولی صد‌ها زلزله در سطح کوچک پدید آورد. به همین دلیل، امریکایی‌ها به عنوان آخرین راه چاره استفاده از این گازها، قسمتی از آنها را به افغانستان منتقل کردند.

این گاز را که در هیچ کشور غربی تولید نمی‌شود، هواپیما‌های تانکردار، نخست به امریکا و سپس به افغانستان بردند. ادعا می‌شود در زمان حمل، این گاز از طریق منفذ‌ها نشت کرده است. البته این ادعا‌ها،‌ نامنتظره و بس وحشتناک است.‌ برای اطلاع از این قبیل حوادث به پایگاه اطلاع‌رسانی www.eutimes.net مراجعه کنید. شاید حوادث یادشده به‌طور طبیعی اتفاق افتاده باشد و شاید هم مثل بیشتر موارد، معلول حرص و زیاده‌‌خواهی بنی‌آدم است! به نظر شما، کدام یک می‌تواند باشد؟

منبع: yenisafak.com.tr/Yazarlar/?t=12.01.2011&y=IbrahimKaragul
1. Ibrahim Karagul، روزنامه‌نگار.
سیاحت غرب شماره 91

1 نظر

  • لینک نظر atefe جمعه ۲۴ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۲ نوشته شده توسط atefe

    salam,chemtreil faramushetan nashawad,moshkeli ke ma dar alman darim...

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی