خدا با فرشتگان جنگ بدر ، مهدى را يارى مى دهد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار آخرالزمان»خدا با فرشتگان جنگ بدر ، مهدى را يارى مى دهد

خدا با فرشتگان جنگ بدر ، مهدى را يارى مى دهد

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۸
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

الغيبة نعمانى از على بن ابو حمزه كه ابو عبدالله(عليه السلام) فرمود : هنگام قيام قائم(عليه السلام) ، فرشتگان بدْر كه پنج هزار نفرند ، فرو مى آيند . 31 سوار بر اسبانى سفيد مايل به خاكسترى ، 31 سوار بر اسبانى ابلق و 31 سوار بر اسبانى سرخرنگ.

عياشى  از ضريس از ابو جعفر(عليه السلام) آورده است : فرشتگانى كه در جنگ بدر محمد(صلى الله عليه وآله) را روى زمين يارى كردند ، به آسمان نمى روند تا صاحب الامر را يارى دهند . آنها پنج هزار نفرند . اثبات الهداة 3/549 و بحار 19/284 .

الغيبه نعمانى آورده است كه امير مؤمنان روى منبر فرمود : خطيب (كه بناحق اقدام مى كرد يا خواهان خلافت بود) تباه شد و صاحب العصر ناپيدا گشت و دلهايى مانده كه دگرگون مى شود ; گاه شاد و آباد و گاه ناشاد و خراب ! تمنا كنندگان هلاك شدند و آنان كه مى بايد از بين مى رفتند ، هلاك گشتند و مؤمنان باقى مانده اند اما چه اندكند ! سيصد نفر يا بيشتر . گروهى با آنان در جهاد همرزم است كه همراه رسول خدا در جنگ بدر بود . كشته نشده و نمرده اند .

نعمانى مى گويد : معناى فرمايش حضرت ( زاغ صاحب العصر ) صاحب الزمان است ، كه به تدبير خددوند ، غائب و از چشم مردم ناپيداست . . . سپس حضرت فرمود : گروهى همرزم آنان است كه همراه رسول خدا در جنگ بدر بود . . . يعنى خدا ياران خالص قائم را كه سيصد و اندى اند، با فرشتگان بدر كه به همين اندازه اند، يارى مى دهد.

مختصر البصائر از ابو حمزه ثمالى آورده است : شنيدم ابو جعفر محمد بن على فرمود : اگر قائم آل محمد خروج كند ، خدا وى را با فرشتگانى يارى مى دهد كه سواره يورش آورده ، پياپى از آسمان فرود مى آيند و كروبى هستند .

جبرئيل پيش رو ، ميكائيل سمت راست و اسرائيل ، سمت چپ قائم است . در دل مردمى كه به فاصله يك ماه از قائم دورند، ترس وجود دارد ، چه سمت جلو يا پشت و چه سمت راست و چپ وى باشند . فرشتگان مقرّب ، رو به روى قائم اند . محمد رسول الله ، نخستين كسى است كه با وى بيعت مى كند ، سپس على(عليه السلام) . قائم ، شمشير بلندى همراه دارد. خدا روم و چين و ترك و ديلم و سِنْد و هند و كابلشاه و خزر را برايش فتح مى كند .

اى ابو حمزه ! وقتى قائم قيام نمى كند مگر آنكه مردم گرفتار ترس و زمين زلزله ها و فتنه و بلا شوند . پيش از آن طاعون بوده و شمشير بُرنده بين عرب حاكم بوده است . اختلاف شديدى ميان مردم وجود دارد و در دين پراكنده اند . چنان حالشان دگرگون است كه صبح و شب آرزوى مرگ مى كنند ، چون مى بينند چقدر مردم حريص و آزمند شده و يكديگر را از بين مى بَرند !

در هنگام نوميدى و درماندگى خروج مى كند . خوشا به حال كسى كه وى را دريابد و از يارانش باشد . واى بر كسى كه با او مخالفت كند و دستور را اطاعت نكند و از دشمنانش باشد .

سپس امام افزود : به كتاب و سنت جديدى برمى خيزد و به گونه نوى قضاوت مى كند كه براى عرب سخت و دشوار است . كارى جز كشتن ندارد و پوزش و توبه احدى را نمى پذيرد و در راه خدا از سرزنش هيچ ملامتگرى نمى هراسد .

مسيب بن خيثمه از على(عليه السلام)آورده است كه در حديثى فرمود :

به خدا سوگند ! آنها به سبب اتحادشان در باطل و پراكندگى شما در راه حق ، چنان بر شما چيره مى شوند كه شما را به بردگى مى كشانند ، مانند مولا كه عبدش را به بردگى و بندگى وا مى دارد . اگر غلام حاضر باشد ، او را امر و نهى مى كند اما اگر غايب باشد ، ناسزا مى گويد . دو دسته به گريه مى افتند كه يكى براى دينش مى گريد و ديگرى براى دنيايش ! به خدا سوگند ! اگر شما را زير سنگ ها متفرق و جدا كنند، خدا شما را براى روزى كه براى آنها بدترين روز است ، گرد مى آورد . قسم به خدايى كه دانه آفريد و آفريدگان را خلق كرد ! اگر از دنيا جز يك روز باقى نمانده باشد، خدا آن روز را طولانى مى كند تا مردى از نسل من ، مالك زمين شود و آن را پُر از عدل و داد كند ، چنان كه از ستم و بيداد آكنده شده بود . اگر چنين شد ، تير و نيزه اى پرتاب نكنيد ، شمشيرى نزنيد و سنگى پرت نكنيد و شكرگذار خدا باشيد . اگر چنين شد و مردى از بنى اميه را ديديد كه در حال غرق شدن است و آب تا بالاى سرش آمده ، سوگند به خدايى كه دانه را آفريد و آفريدگان را خلق كرد ، اگر از آنان فقط يك نفر باقى مانده باشد ، براى دين خدا شرى به پا مى كند !

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی