اسم اعظم خدا چیست؟

اسم اعظم خدا چیست؟

يكشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۴
امتیاز این گزینه
(13 آرا)

به گزارش موعود به نقل ازافکار نیوز؛ یکی از علما می فرمودند: شخصی خدمت یکی از علمای بزرگ آمد و گفت:« آقا اسم اعظم خدا چیست؟» عالم بزرگوار او را در نزد خود نگه داشت تا اینکه در یک شب بسیار سرد آن مرد را صدا زد و فرمود: همین الآن به فلان نقطه از بیابان کنار شهر برو، در آنجا چاهی وجود دارد یک مقدار از آن چاه آب بیاور.
این بنده خدا به راه افتاد و خود را به آن چاه رسانید و مقداری آب برداشت و برگشت. در مسیر بازگشت ناگهان شیر درنده ای مقابلش ظاهر شد او دست و پای خود را گم کرد و نگران و مضطرب شد، فریاد زد: بسم الله الرحمن الرحیم یا الله و به زمین افتاد و غش کرد. وقتی به هوش آمد دید از آن شیر خبری نیست. خود را به منزل آن عالم بزرگوار و اهل معنا رسانید.
عالم به او فرمود: چرا این قدر دیر کردی؟ آن مرد جریان را برای عالم تعریف کرد، فرمود: همین کلمه را که گفتی خودش اسم اعظم خدا بود؛ چون از صمیم دل و در حال اضطراب بیان شده بود، شرایطش باید فراهم گردد تا به هدف اجابت برسد. شما هم در آن حالت ترس و دلهره و اضطراب دل از همه بریدی سیم دل خود را از همه قطع نمودی و به خدا متصل کردی (و توکل بر او کردی) و گفتی« بسم الله الرحمن الرحیم یا الله» شرایط فراهم شد و دعایت مستجاب گردید.

4 نظر

 • لینک نظر الهام صلحي چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۴ نوشته شده توسط الهام صلحي

  خيلي ممنون عالي بود. لطفا مطلب بيشتري بگذاريد

 • لینک نظر محمدصادق پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۸ نوشته شده توسط محمدصادق

  نام اعظم خداوند عزوجل
  آن طوری که از این متن بر میاد
  نامی است که از ته دل گفته شود و به آن اعتقاد راسخ داشته باشیم

 • لینک نظر رضااولیایی پنجشنبه ۰۸ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۵:۳۵ نوشته شده توسط رضااولیایی

  خوب بودبیشتربنویسید.یاحی ویاقیوم

 • لینک نظر حسین جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۲۹ نوشته شده توسط حسین

  بسم رب المهدی
  در حدیث یاز امام صادق علیه السلام سوال شد که اسم اعظم خدا چیست ؟ حضرت در پاسخ فرمودند اسم اعظم خدا ، اسم حجت حاضر در هر زمان می باشد.یعنی در حال حاضر اسم اعظم خدا اسم حجت حاضر ولی غایب از دیده ها حجه ابن الحسن العسگری می باشد.
  بله اسم اعظم خدا همان یا صاحب الزمان است که ما چه راحت از کنارش می گذریم.
  اللهم عجل لولیک الفرج

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی