رواج خزنده موسیقی شیطان پرستی در کشور + فیلم

رواج خزنده موسیقی شیطان پرستی در کشور + فیلم

سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۴:۳۵
امتیاز این گزینه
(17 آرا)
در سایه غفلت دستگاه های فرهنگی کشور موسیقی زیرزمینی، به رشد خطرناکی در کشور دست یافته، و گروه های موسیقی شیطان پرستی با سو استفاده از این غفلت، به ترویج عقاید ضاله شیطان پرستی می پردازند.

به گزارش مشرق موسیقی زیرزمینی در ایران شیوع وافر و خزنده ای داشته و "موسیقی متال" که نوع خطرناک و شایعی از موسیقی زیرزمینی است؛ همه بار ترویج شیطان پرستی را بر دوش دارد و "مرزهای شیطانپرستی" را می گشاید.

در سایه غفلت مسولان و دستگاه های فرهنگی کشور موسیقی زیرزمینی، به رشد خطرناکی در کشور دست یافته، و گروه های موسیقی شیطان پرستی با سو استفاده از این غفلت، به ترویج عقاید ضاله شیطان پرستی می پردازند.

این موضوع تا آنجا پیش رفته است که این گروه ها با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد و نهادهای فرهنگی دانشگاه ها، کنسرت هایی را در دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه تهران و اصفهان داشته اند.
موسیقی زیرزمینی در دهه هشتاد شمسی شیوع وافر و خزنده ای را در ایران داشت. این نوع موسیقی، بازتاب مسخ فرهنگی جامعه است و فریاد نسلی است که این سالها به اسارت فرهنگی غرب در آمده اند.
در حقیقت "موسیقی متال" که نوع خطرناک و شایعی از موسیقی زیرزمینی در ایران است؛ همه ی بار ترویج شیطان پرستی را به یکباره بر دوش دارد و می توان گفت هرجایی که موسیقی متال شایع باشد؛ "مرزهای جغرافیایی شیطانپرستی" تا آنجا گسترده شده است.
به دلیل نسبت نزدیکی که میان موسیقی متال و شیطان پرستی وجود دارد؛ این موسیقی درد فقدان حضور خدا در جامعه را تسکین می بخشد.

موسیقی زیر زمینی در ایران
طبق بررسی های رسمی 87 گروه موسیقی زیرزمینی با 133 خواننده در ایران شناسایی شده است.
موسیقی زیرزمینی در ایران، متناسب با شیوع پدیده های غالب فرهنگی در دهه های گذشته آمریکا، همان راه را با اندکی تاخیر طی نموده است. پدیده های فرهنگی و اجتماعی هیپی (دهه 70) ، پانک (دهه 80) ، رپ (دهه 90) و نهایتا سیطنیسم یا شیطان پرستی در دهه اخیر، بروز پیدا کردند.
جریان موسیقی زیرزمینی و یا آندرگراند، بیش از آنکه به جریان موسیقی بازار و موسیقی پرمخاطب روز وابسته باشد با جریانات هنری-فرهنگی در دل شهر های بزرگ تنیده شده است .
موسیقی زیرزمینی ، موسیقی واحدی نیست و سبک های متعددی را دربر می گیرد که هر کدام از انواع آن هدف مشخصی دارند.

موسیقی متال
موسیقی متال که ریشه در سبکهای راک و بلوز دارد از حدود سال 1960 در آمریکا و انگلیس شکل گرفت.
مهمترین شاخصه سبک متال موضوع شیطان‌پرستی است که هم در تصاویر و لوگوهای مربوط به این گروهها قابل رؤیت است و هم در اشعار ضدّ خدایی و مبتذل آنها.
روابط غیرعادی جنسی، فحشا و بی‌بندوباری، میگساری و خشونت، توهین به مقدسات، استفاده از مواد مخدر صنعتی و استفاده بی حد و حصر از هرچیز که انسان را از حالت طبیعی خارج می‌کند؛ از دیگر مسائل مطرح در گروههای فعال در این سبک است که این مشخصات همگی در گروه های متال ایرانی به چشم می خورد.
خشونت موجود در این موسیقی و محتوای ضدّ الهی آن گاهاً منجر به آتش زدن کلیساها و دیگر اماکن مقدس در کشورهای غربی شده است.
انتظار می‌رود در سالهای آینده اثرات منفی این جریان با شدّت بسیار بیشتری در جامعه ایران مشاهده شود.
این گونه از موسیقی در حقیقت از هنر مدرن و فرهنگ جاری بر روزگار مدرن و پست مدرن به یادگار مانده است و با انارشیسم فرهنگی در غرب پیوند خورده است.
موسیقی متال شاخه های متعددی از جمله ، ترادیشنال متال، ثرش متال، پاور متال، دث متال، بلک متال و اسلایر را دارد.
اسلایر slayer به معنی قاتل نام گروهی آمریکایی به سبک موسیقی متال است که با پخش آلبوم "حکمفرمایی در خون" مشهور شد. ریتم موسیقی گروه بسیار سریع و صدای خواننده خش‌دار و فریادگونه است. که در ایران چند گروه با همین نام فعالند.


دِث متال (Death Metal) یکی دیگر از سبک های متال است. موسیقی ای که سعی برنشان دادن جنبه های پوچی ، مرگ، درد و رنج دارد. در این سبک، اشعار تاثیرگذار با صدای بلند و جیغ گونه و خشن ادا می شود. سه آلبوم "فرمانروایی در خون" و "جیغ خون لخته شده" آلبوم‌هایی بودند که این سبک جدید را به هواداران متال معرفی کردند. به خاطر مشخصات منحصر به فرد خود، دِث متال هنوز هم پرطرفدار و در حال گسترش و پیشرفت است. گروه‌هایی که در این سبک فعّال بوده‌اند و هستند بی‌شمارند.

درباره گروه اس دی اس SDS
گروه اس دی اس (SDS) که به سبک دث متال (Death Metal) از زیر شاخه های موسیقی متال فعالیت می کند؛ در فروردین 1383 در ایران تاسیس شد .

هدف از تشکیل SDS پر کردن خلاء موجود در موسیقی متال ایران در زمینه وجود یک گروه با قابلیت نوازندگی و آهنگسازی بسیار بالا و همچنین فعالیت در صحنه و بازار موسیقی زیرزمینی ایران و جهان عنوان شده است.

اعضای گروه پس از تاسیس SDS اقدام به بازنوازی تعدادی از آهنگهای مهم و مورد علاقه خود از گروه های معتبر دث متال Death Metal مانند دیساید و اسلایر و… نمودند .

فهرست اجرای اسلایر در ایران توسط این گروه
اولین اجرا تالار اندیشه اصفهان مهر 83
دانشگاه شیراز سال 83
دانشگاه صنعتی، بهمن 83
باشگاه ارامنه 84
دانشگاه تهران تالار فردوسی/دانشکده ادبیات آذر 85
دانشگاه تهران تالار ابن سینا/ جشنواره راک یا همایش یوسف اسلام (فستیوال گروه ها) دی 85
تالار خانه معلم تهران اسفند 85
و...

اجرای قطعات متال این گروه بصورت زنده، با ترغیب تهیه کنندگان برنامه های موسیقی صورت گرفت و به دلیل وجود مطالبه ی طرفداران متال و همکاری ویژه مسوولان فرهنگی کشور، گروه SDS اولین اجرای زنده رسمی خود را بنام Rise Of Brutality در تاریخ 16،17و18 مهر83 دراصفهان و در مکان تالار اندیشه نمود که با موفقیت و استقبال ویژه دوستداران متال اصفهان روبه رو شد.


پوستر تبلیغاتی اجرای این گروه در دانشگاه تهران

دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

گروه SDS بلافاصله پس از اجرای خود در اصفهان اقدام به برگذاری کنسرت جدید خود در تهران با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد نمود.
پس از چندین اجرای زنده و رسمی علاوه بر ادامه برنامه کنسرتهای زنده، اقدام به تهیه و تدارک اولین آلبوم رسمی گروه نمودند که بصورت رسمی روانه بازار شد .

یکی از اعضای گروه در این خصوص می گوید: بعد از مدتها سکوت در صحنه متال ما بلاخره موفق شدیم این سکوت مرگبار را بشکنیم . این کنسرت تنها نمایش گوشه ای از قدرت و مهارت SDS برای معرفی سبک Death Metal به هواداران می باشد .
وی در ادامه می گوید: ما بر روی موسیقی دست گذاشتیم و موفق شدیم. بالاخره یکی باید این کار را می کرد. با فعالیت ها و اجرا های ما گروه های متال در ایران جان گرفتند.


این روزها این گروه و گروه های مشابه بصورت علنی در محیط های آموزشی و فرهنگی از دانشگاه ها گرفته تا فرهنگسراها مشغول اجرای برنامه می باشند و همچنین آلبوم این گروه ها به راحتی در بازار مشاهده می شود.
از آنجا که روحیه تنوع طلبی در مخاطبان موسیقی متغیری است که بقای موسیقی زیرزمینی را تضمین می کند؛ این روزها موسیقی رپ رفته رفته جای خود را به موسیقی متال با محتوای شیطان پرستی خواهد داد و از این حیث بیش از پیش محتاج توجه مسوولان فرهنگی کشور است.

تاریخ آخرین به روز رسانی سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۲۵

22 نظر

 • لینک نظر محمد يكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۵ نوشته شده توسط محمد

  دینی که بخواد با موسیقی متال از بین بره همون بهتر که نابود بشه

 • لینک نظر صدرا يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۰ نوشته شده توسط صدرا

  دوستان لطفا زود قضاوت نکنید
  گروه های اصیل راک و متال واقعا هنرمند بودن برای تک تک آهنگاشون زحمت میکشیدنند
  درسته تو ی این دو دهی اخیر خیلی از گروه ها به اسم راک اهنگایی که با این سبک خیلی فاصله داره تولید میککن که شاید محتوای چندانی نداشته باشه ولی واقعا این هم یک سبک موسیقیه و میتونید این هنر رو تکی اهنگای گروه های اصیل دهی هفتاد و هشتاد میلادی ببنید
  یا علی دوستان

 • لینک نظر Shape of Despair چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۲ نوشته شده توسط Shape of Despair

  موسیقی متال غنی ترین سبک موسیقیه و متن خیلی از آهنگای متال و مضمون اون بسیار پر مغز و زیباست. بهتره اینقدر ظاهر بین نباشین و تا دو نفر گفتن متال شیطان پرستیه جو گیر نشین. شما برو موزیک sounds of pain از uaral رو گوش بده تا موزیک واقعی رو درک کنی.

 • لینک نظر The big 4 جمعه ۰۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۳ نوشته شده توسط The big 4

  لطفا. خواهشا . من تمنا دارم یه ذره تحقیق کنید . اصن شیطان پرستن یا نه چه فرقی میکنه مگه نمی گین جوانان گمراه میشن خب مشکل از نظام آموزشیه که طوری مارو تربیت کرده که با یه موسیقی گمراه بشیم . هه . به قول خودتون مومن واقعی رو با توپم نمیشه تکون داد . ضمن اطلاع میخواستم بگم هر کی متال هده یا تو این زمینه فعالیت میکنه شیطان پرست نیس . این شکل خوندنم فقط بخاطر خشن بودنشونه نه برای جنگ با خدا . با تشکر از توضیحات بی محتوا و بی پایه و مزخرفتون

 • لینک نظر نا شناس دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۳ نوشته شده توسط نا شناس

  اینا همه حرف مفته ....

 • لینک نظر slayer پنجشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۵ نوشته شده توسط slayer

  این گروه SDS که شما میگین خودش آهنگ Reign in blood گروه Slayer رو کاور کرده اونم تو کنسرت تهران ! بعد چجوری شما میگین slayer شیطان پرسته ! شیطان پرست کیه ! اصلا شیطان پرستای واقعی به هیچ عنوان با موسیقی دینشونو ترویج نمیکنن 40 ساله تو دنیا ملت دارن متال کوش میدن العان تو ایران میگن متال یعنی شیطان !!! این و اون گوش ندیم

 • لینک نظر محمد دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۲ نوشته شده توسط محمد

  لطفا اين چرت و پرت ها رو كه بدون فكر و تحقيق نوشته مي شوند رو توي سايت نذارين.آخه كجاي هوي متال شيطان پرستيه شيطان پرست شماييد كه به اسم خدا و پيغمبر هر خرافاتي رو وارد ذهن مردم مي كنيد.

 • لینک نظر محمد دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۶ نوشته شده توسط محمد

  لطفا بدون فکر، وتحقیقات صحیح وکامل تو سایتهاتون مطلب نظارین

 • لینک نظر JJ-LP يكشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۵ نوشته شده توسط JJ-LP

  لعنت به شيطان پرستا و كساني چون مرلين...
  دوستان بلك متال گوش نديد...
  اصلا اگه ميخوايد راك گوش كنيد فقط لينكين پارك گوش كنيد و بقيه رو هم تف نندازيد چون خيلي بي شعور و كثافت هستن كه دنيارو هم دارن با ابتذال خودشون به لجن ميكشن.
  لينكين از همه بهتره از لحاظ اخلاقي
  خدارو رها نكنيد

 • لینک نظر مریم يكشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۰۸ نوشته شده توسط مریم

  دیگه موسیقی متال رو نچسبونید به شیطان پرستی - موسیقی متال که شیطان پرستی نیست


  من خودم از سبک دث و بلک خوشم نمیاد
  مثلاً از گروه deicied که سبکش دث هست اصلاً خوشم نمیاد

 • لینک نظر متال هد جمعه ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۴۴ نوشته شده توسط متال هد

  باشه. ما شیطان پرست. شما بچسب به خدات ببینیم تا کجا میتونی به اسم خدا آدم بکشی و مردم را غارت کنی.

 • لینک نظر تهراني يكشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۰۲ نوشته شده توسط تهراني

  باسلام بهتر نيست به جاي اينكه اينجا باهم درگيربشيم راهكارارائه كنيم كم كاري ما مذهبي ها و فعاليت قوي اونا باعث اين امرشده

 • لینک نظر این1نفر شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۲۰ نوشته شده توسط این1نفر

  من از طرفداران لینکین پارکم.اما واقعا گیج شدم که شیطان پرستن یا نه.معنای اهنگاش این نیست.ولی خوده چستر اون علامته دو انگشته وسط جمعو ت و یکی از کنسرتاش نشون داد.خواهشا راهنمایی کنیید.یا علی

 • لینک نظر شير پارس دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۳۸ نوشته شده توسط شير پارس

  شما به دروغ يا از روي نا آگاهي جامعه متال و راك وطرفدارانشون و متهم ميكنيد به شيطان پرستي.
  دليل نميشه اگر عده اي امدن و عقايد شيطاني خودشون و با اين سبك بيان كردن ديگه همه رو بگين شيطان پرست گروه لينكين پارك وخيلي گروه هاي ديگه در مورد سعادت انسان ميگن و از وضع نا به سامان جهان انتقاد ميكنن و كفر نميگن و بدنبال سعادت صلح و دوستي هستن.
  حالا يك سوال دارم ميشه گفت چون القاعده يك گروه اسلامي تروريستيه يعني همه ما مسلمنان تروريستيم؟

 • لینک نظر معین سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۵۹ نوشته شده توسط معین

  خدا لعنتشون کنه.اندکی صبر سحر نزدیک است

 • لینک نظر عباسقلي گلدوست دوشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۳۲ نوشته شده توسط عباسقلي گلدوست

  لطفا اگه ميشه مطالبي هم درباره marylin manson بذارين.

 • لینک نظر مهدی پنجشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۱۱ نوشته شده توسط مهدی

  اینقدر با نامهای حافظ و مولانا و فردوسی و سهروردی و ... بیگانه شدیم و جلوی فرهنگ خودمون رو گرفتیم تا شیطان اومد یه فرهنگ دیگه رو اورد .

  عیب از خود ماست .

 • لینک نظر بابک داداشی چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۰۵ نوشته شده توسط بابک داداشی

  باسلام
  از آنجایی که از برگزاری کنسرت های موسیقی اصیل و سنتی در کشور و پخش موسیقی های اصیل جلوگیری می شه و جوانان با موسیقی فرهنگ خود بیگانه اند لذا رواج چنین موسیقی های بی محتوا و مخرب دور از انتظار نیست.با تشکر

 • لینک نظر حسین چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۳ نوشته شده توسط حسین

  شما کلیت موسیقی راک رو شیطانی قلمداد می کنین و همگان دانند جریان شیطانی قلمداد کردن موسیقی راک و متال از کجا آب می خوره و برآمده از امثال عباسی هاست و تقریبا تاریخ مصرف این چنین ورچسب های رو به اتمامه.

 • لینک نظر احمد چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۹ نوشته شده توسط احمد

  به نظر بنده مسئولین محترم بجای برخورد وبازداشت مدیر سایت ظهور بسیار نزدیک است انهم بخاطر یک مستند تطبیقی - از پخش آزدانه سایتهای مستهجن وشیطان پرستی که در تارپود فکر واندیشه جوانان راه یافته است اقدام نمایند.

 • لینک نظر عبد خدا چهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۴۱ نوشته شده توسط عبد خدا

  تشکر از اطلاع رسانی و هوشیاری مشرق و شما

 • لینک نظر علیرضا سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۴:۴۷ نوشته شده توسط علیرضا

  سایت جدید خیلی بهتر از سایت قبلیه. مبارک باشه

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی