سیاست WHO در واکسیناسیون کرونا

سیاست WHO در واکسیناسیون کرونا

دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سیاست سازمان بهداشت جهانی در برنامه واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹، دسترسی برابر کشورها به واکسن است.

احمد قویدل مسئول روابط عمومی شبکه کمک (کمیته غیر دولتی مهار کرونا) گفت: مدیر اجرایی یونیسف و مدیر کل WHO در ۱۰ فوریه ۲۰۲۱ در بیانیه مشترکی اعلام کردند که از ۱۲۸ میلیون دوز واکسنی که تاکنون تجویز شده است، بیش از سه چهارم این واکسن‌ها فقط در ۱۰ کشور است که ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می‌دهند، توزیع گردیده است. تا امروز تقریباً ۱۳۰ کشور جهان با ۲.۵ میلیارد نفر جمعیت هنوز یک دوز واکسن هم مصرف نکرده اند.

وی افزود: در این بیانیه به صراحت عنوان شده است که این استراتژی نا عادلانه گذشته از تهدید سلامت مردم این کشورها هزینه‌های زندگی و معیشتی مضاعفی به ساکنان این کشورها نیز تحمیل خواهد نمود. این شرایط به ویروس فرصت بیشتری برای جهش‌های جدید و بی اثر شدن واکسن می‌دهد. این فرآیند پروسه بهبود شرایط اقتصادی جهان را تضعیف می‌کند.

قویدل ادامه داد: در این بیانیه مهم این دو مقام بین المللی تصریح نموده اند که امروز یونیسف و WHO با بیش از ۷۰ سال همکاری نزدیک در بهبود سلامت مردم جهان، رهبران کشورهای مختلف جهان را به جستجوی فراتر از مرزهای خود برای تأمین هرچه سریع‌تر واکسن و همچنین برنامه ریزی یک استراتژی برای تأمین، توزیع و تزریق واکسن دعوت می‌کنند.. این تنها راه محدود نمودن همه گیری است.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی