تهیه گزارش های سالیانه در مورد افزایش اسلام هراسی از سوی ترکیه

تهیه گزارش های سالیانه در مورد افزایش اسلام هراسی از سوی ترکیه

چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزیر امور خارجه ترکیه هنگام سخنرانی در هفتمین کنگره حزب حاکم عدالت و توسعه در آنتالیا اعلام کرد که ترکیه در تلاش برای مبارزه با نفرت ضد مسلمانان گزارش های سالیانه در مورد اسلام هراسی را تهیه خواهد کرد.

«مولود چاووش اوغلو» در این باره گفت: امروز اتحادیه اروپا و آمریکا گزارش هایی در مورد ترکیه و سایر کشورها منتشر می کردند اما از این پس ترکیه گزارش های خود را به نفع بشریت و علیه اسلام هراسی منتشر می کند.

وی با اعلام اینکه ترکیه علاقه زیادی به نظارت بر اسلام هراسی دارد ادامه داد که آنکارا دیگر در امور مربوط به خودش به قوانین دیگران توجهی ندارد.

این اظهارات در پی افزایش نژادپرستی ضد مسلمان در اروپا و اختلافات شدید بین «امانوئل مکرون»،رئیس جمهوری فرانسه و «رجب طیب اردوغان» ، رئیس جمهوری ترکیه بیان شد.

رئیس جمهوری فرانسه در پایان سال گذشته میلادی در اظهاراتی کاملا جنجالی در مورد جدایی طلبی اسلامی زمینه افزایش اسلام هراسی در این کشور را فراهم کرد.

این سخنرانی خشم بسیاری از مردم دنیا را برانگیخت. کالاهای فرانسوی در تعدادی از کشورها تحریم شد ، در حالی که گروه های حقوق بشری مکرون را به استفاده از زبان تفرقه افکن و انتخاب سیاست هایی در قبال اعراب و مسلمانان که مطابق با جناح راست افراطی است ، خواستار تعطیلی مساجد و اعمال کنترل دقیق بر مسلمانان است ،متهم کردند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی