نماز شکر نخست وزیر عراق پس از هلاکت خلیفه داعش

نماز شکر نخست وزیر عراق پس از هلاکت خلیفه داعش

يكشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق گفت: پس از هلاکت معاون خلیفه داعش که خود را والی عراق خوانده بود، بسیار خوشحال شدم و نماز شکر به جا آوردم.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق روز (شنبه) در دیدار با خانواده‌‌های قربانیان دو حمله انتحاری اخیر در میدان الطیران بغداد گفت که وی پس از هلاکت سرکرده داعش در عراق که انتقام خون شهدای این دو بمب‌گذاری بود، دو رکعت نماز شکر خوانده است.

وی افزود: ما ماه‌ها بود که تحرکات به اصطلاح والی عراق را با گروه‌های داعشی دنبال می‌کردیم و هر بار که می‌خواستیم او را از بین ببریم، با موانعی روبه‌رو می‌شدیم. اما پس از حادثه میدان الطیران و حمله به نیروهای الحشد در صلاح‌الدین در برابر عراقی‌ها، سوگند خوردم که خون این قربانیان بی‌گناه هدر نخواهد رفت و بهای آن یک فرمانده جزئی داعش نیست، بلکه باید یک مقام بلندپایه این گروه جنایتکار تکفیری باشد.

وی افزود: وقتی ساعت صفر برای قصاص فرا رسید، من دو رکعت نماز شکر خواندم و دستور حمله را دادم و الحمدلله نتیجه آن، هلاکت سران این گروه بود.

الکاظمی ادامه داد: سوء استفاده از احساسات مردم از سوی کسانی که می‌خواهند از پروژه‌های سیاسی و منافع اقتصادی به نفع خود بهره‌برداری کنند، کافی است. کسانی هستند که از خون شهدای عراق سوء استفاده کرده و صاحب میلیاردها ثروت شده و کاخ‌ها و ماشین‌های گران‌بها می‌خرند.

مصطفی الکاظمی پنجشنبه گذشته اعلام کرد: نیروهای عراقی موفق شدند در یک عملیات پیش‌دستانه، «ابویاسر العیساوی» از فرماندهان گروه تروریستی داعش که خود را والی عراق می‌خواند، از بین ببرند.

کاظمی در توئیتی نوشت: ملت عراق اگر وعده دهد، وفا می‌کند. گروهک‌ تروریستی داعش را به پاسخ زلزله‌وار تهدید کردیم و این پاسخ در یک عملیات پیش‌دستانه و از سوی قهرمانان ما با هلاکت «ابویاسر العیساوی» سرکرده شر یا کسی که خودش را «معاون خلیفه و والی عراق» می‌خواند، به وقوع پیوست.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی