انتقاد علمای مسلمان از دخالت فرانسه در امور مسلمانان

انتقاد علمای مسلمان از دخالت فرانسه در امور مسلمانان

يكشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اتحادیه جهانی علمای مسلمان از دخالت فرانسه در امور اسلام و مسلمانان انتقاد و اعلام کرد: فرانسه برخورد دوگانه با ادیان دارد.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان در بیانیه ای از دولت فرانسه خواست تا از دخالت در حریم خصوصی اسلام دست بردارد و همان گونه که با پیروان ادیان دیگر برخورد می کند با پیروان دین اسلام نیز رفتار کند.

دکتر « علی القره داغی» دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان تاکید کرد: منشور مساجد فرانسه با اصول اسلام و با آزادی عقیده مغایرت دارد.

این اتحادیه که مقر آن در دوحه پایتخت قطر است، از مسئولان فرانسه و جهان خواست تا با نژادپرستی و انواع تبعیض های دینی که در برخی از کشورها علیه اسلام و مسلمانان اعمال می شود، مخالفت کنند. زیرا تاثیرات منفی این اقدامات پذیرفتنی نیست.

در این بیانیه آمده است: مشخص است که اسلام می خواهد همه پیروانش به پیمان ها و منشورهایی که به آنها تعهد دارند، پایبند باشند. دین اسلام مشتاق ترین دین برای دستیابی به صلح اجتماعی و همزیستی مسلمان آمیز است، به شرطی که اصول این دین حفظ شود.

این اتحادیه اعلام کرد: هنگامی که اسلام در بیشتر کشورهای جهان حاکم شد، مسلمانان دین خود را با زور و شمشیر بر کسی تحمیل نکردند. دین اسلام از آغاز تاکنون حافظ حقوق غیر مسلمانان و اموال شان بوده است.

اتحادیه علمای مسلمان با انتقاد از رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد: «امانوئل مکرون» بیشتر زمان خود را برای تضعیف اسلام و محدود کردن مسلمانان گذاشته است.

این اتحادیه از سازمان همکاری اسلامی و سازمان های حقوقی بین المللی خواست تا از دولت فرانسه بخواهند به اسلام و حقوق مسلمانان احترام بگذارد.
منبع: شبستان

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی