۹۱ نفر به اتهام کمک به ائتلاف سعودی به اعدام محکوم شدند

۹۱ نفر به اتهام کمک به ائتلاف سعودی به اعدام محکوم شدند

پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دادگاه کیفری پایتخت یمن برای بیش از ۹۰ فرد متهم به کمک به ائتلاف متجاوز عربی و تحریک آن به انجام اقداماتی علیه امنیت و ثبات این کشور، حکم اعدام صادر کرد.


دادگاه کیفری پایتخت یمن برای بیش از ۹۰ فرد متهم به کمک به ائتلاف متجاوز عربی و تحریک آن به انجام اقداماتی علیه امنیت و ثبات این کشور، حکم اعدام صادر کرد.

دادگاه بدوی کیفری تخصصی در شهر صنعا در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست قاضی «مجاهد احمد العمدی»، رئیس دادگاه و با حضور قاضی «احمد القیز»، دادستان و قاضی «خالد عمر سعید»، عضو دادستانی، ۹۱ فرد گناهکار به جرم کمک به دشمن و تحریک آن به ارتکاب اقداماتی علیه امنیت و ثبات این کشور را به اعدام تعزیری محکوم کرد.

در جلسه دادگاه کیفری صنعا همچنین برای افراد مذکور که پیشتر از سوی دادستانی کیفری به کمک به ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان سعودی و تحریک آن به ارتکاب اقداماتی علیه امنیت و ثبات یمن و یکپارچگی و تمامیت ارضی این کشور متهم شده بودند، حکم مصادره همه اموال و دارایی شامل مستغلات و اموال منقول و انتقال آنها به خزانه دولت صادر شد.

بنا بر اتهام وارد شده به این ۹۱ نفر، آنها برای کمک به ائتلاف متجاوز عربی جهت ضربه زدن به جایگاه سیاسی، جنگی و اقتصادی یمن تلاش کردند، با کشورهای عضو ائتلاف برای مشارکت در جنگ علیه این کشور به توافق رسیدند و از طریق تصمیم گیری، بیانیه و اظهارات خود نیز در راستای پشتیبانی از کشورهای مذکور جهت ادامه تجاوز خود به یمن، اشغال بخش هایی از خاک این کشور و حمله به تاسیسات دولتی و اماکن عمومی و خصوصی اقدام کردند.

دادستانی کیفری همچنین این افراد را به تلاش برای تحریک ائتلاف متجاوز عربی به ادامه محاصره غذایی و دارویی مردم یمن، بستن فرودگاه ها، گذرگاه های دریایی و بنادر و در خطر قرار دادن امنیت و سلامتی جامعه این کشور و این که تا بدین لحظه همچنان به اقدامات خصمانه خود ادامه می دهند، متهم کرده بود.

در همین حال، بخش عربی خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه نیز گزارش داد که نام «عیدروس قاسم الزبیدی»، رئیس شورای انتقالی جدایی طلبنان جنوب یمن و شماری از وزرا، سفرا، اهالی رسانه و نظامیان وفادار به «عبدربه منصور هادی»، رئیس جمهوری فراری این کشور در میان ۹۱ فرد محکوم به اعدام به چشم می خورد.

منبع: شفقنا

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی