تاکید سازمان جهانی بهداشت: همه‌گیری کرونا طولانی خواهد بود

تاکید سازمان جهانی بهداشت: همه‌گیری کرونا طولانی خواهد بود

يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سازمان جهانی بهداشت بر طولانی بودن همه‌گیری بیماری کووید-19 تأکید کرد.

به گزارش العالم به نقل از رویترز، کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت در چهارمین نشست خود ضمن تأکید بر پیش‌بینی‌ها از طولانی‌شدن همه‌گیری کووید-۱۹، اعلام کرد مقابله با آن باید در همه سطوح ادامه یابد.
کمیته اضطراری سازمان جهانی بهداشت، کمیته‌ای بین‌المللی است که به دستور مدیرکل نهاد و در پیوند با همه‌گیری کووید-۱۹ شکل گرفته‌است.
اعضای این کمیته پیشنهادهای خود را به سازمان جهانی بهداشت و نیز دولت‌ها ارائه کردند.
این کمیته بر پیش‌بینی‌ها در مورد طولانی‌شدن مدت‌زمان همه‌گیری تاکید کرده و یادآوری کرده که واکنش‌ها و اقدامات در همه سطوح؛ اجتماعی، ملی، منطقه‌ای و جهانی باید ادامه پیدا کند.
در عین حال از همه شهروندان، به‌ویژه جوانان و اجتماعات خواسته شده همچنان در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا نقشی جدی ایفا کنند.
کمیته اضطراری بهداشت جهانی بر لزوم مقابله با خستگی مفرط در واکنش به همه‌گیری، به‌ویژه در حوزه اجتماعی و اقتصادی تاکید کرده، و از نهاد وابسته به ملل متحد خواسته توصیه‌ها و راهنماهای کاربردی و دقیق در اختیار کشورها قرار دهد.
این سازوکار مشورتی از دولت‌ها خواسته در همکاری و همبستگی با هم، امکان دسترسی برابر به ابزارهای تشخیص، درمان و واکسن احتمالی مقابله با ویروس کرونا را فراهم کنند.
در ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، شش ماه پیش، سازمان جهانی بهداشت در مورد شیوع ویروس کرونا حالت فوق‌العاده بین‌المللی اعلام کرد. چندی بعد در ۲۱ اسفند این نهاد اعلام کرد که شیوع ویروس و بیماری ناشی از آن به مرحله «همه‌گیری جهانی» رسیده‌است. این نخستین بار طی صد سال، یعنی از زمان همه‌گیری بیماری موسوم به «آنفلوآنزای اسپانیایی» است، که جهان با یک همه‌گیری روبه‌رو شده‌است.
طی هفته‌های گذشته روند همه‌گیری تقریبا در سراسر جهان، یا بیش از گذشته شدت گرفته، یا نشانه‌هایی از بازگشت به دوران اوج را نشان داده‌است.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی