درخواست برای حضور نخست‌وزیر عراق در پارلمان برای پاسخگویی به برخی سوالات

درخواست برای حضور نخست‌وزیر عراق در پارلمان برای پاسخگویی به برخی سوالات

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک نماینده عراقی با اعلام نارضایتی از عملکرد نخست‌وزیر عراق از قصد نمایندگان عراقی برای دعوت از وی برای حضور در پارلمان و پاسخگویی به برخی سوالات خبر داد.


«عامر الفایز» نماینده پارلمان عراق از نارضایتی اغلب نمایندگان پارلمان از عملکرد «مصطفی الکاظمی» در اجرای برنامه اعلامی دولتش خبر داد.

وی در گفت‌وگو با شبکه «العهد» تصریح کرد: ما تاکنون عملا شاهد انجام هیچ یک از برنامه‌های اعلامی دولت الکاظمی نبودیم و وی تلاش می‌کند تا اختیار انتصاب‌ها در استانهای مختلف را به خود محدود و منحصر کند که این امری مردود است. زیرا کلیه این تغییر در انتصاب‌ها باید به پارلمان ارائه شوند در غیر این صورت غیرقانونی هستند.

الفایز توضیح داد: در این مدت ما شاهد اجرای هیچ یک از برنامه‌های اعلامی دولت الکاظمی نبودیم و پارلمان به زودی میزبان نخست‌وزیر خواهد بود.

وی افزود: ما به صورت الکترونیکی امضای نمایندگان را برای دعوت از الکاظمی برای حضور در پارلمان و توضیح درباره امور مربوط به شیوع ویروس کرونا جمع کرده‌ایم و به زودی وی برای حضور در پارلمان دعوت خواهد شد و اگر وی از حضور خودداری کند، استیضاح خواهد شد.

از سوی دیگر، یک منبع پارلمانی از درخواست ائتلاف فتح برای حضور مصطفی الکاظمی در پارلمان برای پاسخگویی به برخی مسائل امنیتی و بهداشتی خبر و گفت که این درخواست در نشست دو روز پیش شماری از رهبران سیاسی شیعی در منزل هادی العامری طرح شده بود.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی