ادعای رسانه صهیونیست: نتانیاهو گفته طرح الحاق از اول جولای آغاز نمی‌شود

ادعای رسانه صهیونیست: نتانیاهو گفته طرح الحاق از اول جولای آغاز نمی‌شود

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک شبکه صهیونیستی مدعی است نخست‌وزیر این رژیم تلویحاََ اشاره کرده که اجرای طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری از ابتدای ماه آینده میلادی نخواهد بود.


همزمان با سفر نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی برای صحبت درباره طرح اشغال بخش‌های بزرگی از اراضی خصوصی فلسطینیان در کرانه باختری، یک رسانه صهیونیست از عقب‌نشینی «بنیامین نتانیاهو» از اجرای این طرح در تاریخ یکم جولای خبر داد.

شبکه «کان‌نیوز» بامداد امروز (سه‌شنبه به وقت تهران) مدعی شد نتانیاهو در گفت‌وگو با اعضای حزب لیکود تلویحاََ اشاره کرده که طرح اشغال کرانه باختری از ابتلای ماه آینده میلادی اجرا نخواهد شد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» این گزارش از نتانیاهو نقل قول کرد: «من ارتباط مثبت و مهمی با آمریکایی‌ها دارم و زمانی که چیزی برای گزارش داشتم، می‌گویم. این (طرح اشغال) یک فرایند پیچیده با ملاحظات سیاسی و امنیتی بسیار است که نمی‌توانم وارد آنها شوم».

شبکه کان به نقل از نتانیاهو ادامه داد: «ما گفتیم که [طرح اشغال] بعد از یکم جولای خواهد بود... ما اینجا در اسرائیل با تیم آمریکا گفت‌وگو می‌کنیم. ما این کار را با احتیاط انجام می‌دهیم».

بر این اساس، یک منبع مطلع نیز گفت که یکی از ملاحظاتی که نتانیاهو به آنها اشاره کرد، تصمیم پیشروی دیوان کیفری بین‌المللی برای آغاز تحقیقات درباره جنایات جنگی اسرائیل در حق فلسطینیان است.

به نوشته تایمزاسرائیل، نتانیاهو همچنین در واکنش به اظهارات «بنی گانتز» وزیر جنگ و دیگر نخست‌وزیر چرخشی توافق کابینه ائتلافی تل‌آویو مبنی بر اینکه مبارزه با ویروس کرونا باید پیش از طرح اشغال اولویت داشته باشد، گفت: «این موضوع ربطی به [حزب] آبی‌وسفید ندارد، آنها در هر حال عاملی [در این طرح] نیستند».

رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت آمریکا، سی درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.

رسانه‌های صهیونیستی نیز می‌گویند ارتش این رژیم در حال آماده شدن برای مقابله با هرگونه اعتراضات و تظاهرات احتمالی فلسطینیان در واکنش به اجرای طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری است.

این در حالی است که نتانیاهو روز گذشته در نشست ویدئوکنفرانسی سازمان «مسیحیان متحد برای اسرائیل» با تاکید بر تصمیم خود برای اجرای طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، مدعی شد که آماده نشستن بر سر میز مذاکره با فلسطینی‌ها را دارد.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی