حمله موشکی نیروهای حفتر به فرودگاه طرابلس

حمله موشکی نیروهای حفتر به فرودگاه طرابلس

يكشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی «خلیفه حفتر» در نخستین روز تعطیلات عید سعید فطر فرودگاه بین‌المللی معیتیقه در طرابلس پایتخت این کشور را هدف حمله قرار دادند.


مرکز اطلاع‌رسانی عملیات «برکان الغضب» وابسته به نیروهای دولت وفاق ملی(غرب لیبی) گزارش دادند که ادعاهای شبه‌نظامیان حفتر درباره آتش‌بس کذب است.

در بیانیه این مرکز آمده است که نیروهای حفتر امروز یکشنبه فرودگاه بین‌المللی معیتیقه در طرابلس را هدف حمله موشکی قرار دادند.

نیروهای دولت وفاق ملی همچنین تأکید کردند که حملات نیروهای حفتر در راستای استمرار جنایت‌های این نیروهاست که حرمت ماه رمضان، عید فطر و شادی مردم را حفظ نکردند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، نیروهای دولت وفاق ملی همچنین در بیانیه‌ای دیگر از حمله پهپاد اماراتی به محله‌های مسکونی در شهر غریان واقع در جنوب طرابلس خبر دادند.

در این بیانیه آمده است که یک پهپاد اماراتی محله‌های مسکونی و منطقه النجده در شهر غریان واقع در ۱۰۰ کیلومتری جنوب طرابلس را بمباران کرد.

از زمان سرنگونی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی در سال ۲۰۱۱ ، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه‌نظامیان «ارتش ملی لیبی» را حمایت می‌کند.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین ۱۳۹۸ با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه‌نظامیان متحد با آن مواجه شده و تا به امروز موفق نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی