ارتش دولت وفاق ملی، ۲ پادگان را آزاد کرد

شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارتش دولت وفاق ملی لیبی دو پادگان و یک منطقه را در اطراف پایتخت این کشور از دست نیروهای حفتر پس گرفت.


ارتش تحت امر دولت وفاق ملی لیبی به ریاست «فایز السرّاج»، که مورد حمایت جامعه جهانی و سازمان ملل است، در ادامه عملیات‌های نظامی امروز خود ، موفق شد دو پادگان را آزاد کند.

سرهنگ خلبان «محمد قنونو»، سخنگوی رسمی ارتش دولت وفاق ملی امروز شنبه در بیانیه ای مطبوعاتی گفت که نیروهای این دولت در پیشروی امروز موفق به سیطره بر پادگان‌های «الیرموک» و «حمزه» در جنوب شهر طرابلس شده و در حال تعقیب شبه نظامیان و نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی هستند.

در همین ارتباط، یکی از فرماندهان میدانی ارتش دولت وفاق ملی به شبکه تلویزیونی «فبرایر» گفت که نیروهای عملیات «برکان الغضب» (آتشفشان خشم، نام عملیات نظامی این دولت علیه حفتر است) در ادامه پیشروی خود، توانسته‌اند به طور کامل بر منطقه «النهضه» سیطره پیدا کنند. او گفت پیشروی‌ها همچنان ادامه دارد.

این فرمانده لیبیایی گفت که نیروهای ارتش دولت وفاق هم‌اکنون در حال پاکسازی مناطق اطراف دو پادگان آزاد شده هستند. تصاویر منتشر شده از داخل پادگان یرموک، نیروهای این دولت را در داخل این پادگان‌ها نشان می‌دهد

ارتش دولت وفاق ملی لیبی طی هفته گذشته نیز موفقیت‌هایی علیه نیروهای حفتر که مورد حمایت امارات، عربستان سعودی، مصر، فرانسه، یونان و قبرس جنوبی است، به دست آورد و توانست بزرگترین پایگاه هوایی تحت سیطره ارتش حفتر موسوم به «الوطیه» را به کنترل خود درآوردند. این پایگاه مملوء از تسلیحات هوایی و زمینی بود.

ترکیه و قطر به همراه چند کشور از دولت سراج حمایت سیاسی و تسلیحاتی می‌کنند و بین این دو کشور و کشورهای حامی حفتر، رقابت سختی در حمایت و تسلیح طرف‌های خود وجود دارد و تحلیلگران، این درگیری‌ها را تنش پنهان و جنگ نیابتی طرفین می‌دانند.

فارس