ارتش سوریه مناطق دیگری از حومه ادلب را آزاد کرد

ارتش سوریه مناطق دیگری از حومه ادلب را آزاد کرد

دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارتش سوریه در ادامه عملیات خود علیه تروریست‌های جبهه النصره در حومه شرقی شهر ادلب در شمال غرب این کشور شامگاه یکشنبه چند منطقه جدید را به کنترل خود درآورد.


ارتش سوریه شامگاه یکشنبه به پیشروی میدانی جدیدی در جنوب منطقه کاهش تنش «ادلب» دست یافت و توانست مسیر جاده بین المللی (M4) (جاده حلب به دمشق) را در حد فاصل «معره النعمان» تا «سراقب» مسدود کند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد، نیروهای دولتی سوریه کنترل روستای «الدانا» در شمال شهر معره النعمان که بزرگ‌ترین پایگاه تروریست‌های «هیئة تحریر الشام» (جبهه النصره) در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب است به دست آوردند.

ارتش سوریه با عبور از جاده بین المللی (M4) روستای «الدانا» در غرب این جاده و در شمال معره النعمان در جنوب استان ادلب را به تسلط خود درآورد.

از سوی دیگر یک مقام نظامی سوریه به پایگاه خبری «روسیا الیوم» خبر داد، نیروهای ارتش سوریه روستای «بابیلا» در همین منطقه جنوب استان ادلب در مسیر اتوبان بین المللی حلب به دمشق در شمال معره النعمان را هم تصرف کرد.

این منبع افزود:« از این طریق ارتش سوریه جاده بین المللی را در حاد فاصل معره النعمان تا سراقب مسدود کرد که از اهمیت راهبردی برخوردار است».

ارتش سوریه و نیروهای متحد آن عصر امروز هم روستاهای «زعلانه» و «معرشورین» را در شمال شرق شهر «معرة النعمان» واقع در جنوب استان ادلب را از چنگ گروه‌های تروریستی آزاد کردند.

واحدهای ارتش سوریه روز شنبه هم شهرک «تلمنس» (تل منس) را به همراه چند روستا در سمت شرق شهر معرة النعمان از تروریست‌ها پاکسازی کردند.

ظرف دو روز گذشته ارتش سوریه بیش از 10 روستا و شهرک را در جنوب استان ادلب پاکسازی کرده و در آستانه ورود به شهر معره النعمان است که یکی از بزگ‌ترین مناطق استقرار تروریست‌های جبهه النصره است.

ارتش سوریه طی دو هفته گذشته هم ۲۵ روستا از جمله منطقه مهم «جرجناز» در اطراف شهرستان معره النعمان را پس از ۴ سال از اشغال تروریست‌ها خارج کرد.

استان ادلب در شمال غرب سوریه و در همجواری حلب در شرق، حماه و لاذقیه در جنوب و غرب خود قرار دارد.

شرق و جنوب استان ادلب به دنبال نقض گسترده آتش‌بس تروریست‌ها از 28 آذر ماه گذشته شاهد تشدید درگیری‌هاست و ارتش سوریه در عملیات پاتک خود طی روزهای گذشته توانسته صدها کیلومتر مربع دیگر از منطقه را از چنگ جبهه النصره آزاد کند تا جاده بین المللی حلب به دمشق را از کنترل آنها خارج و از گلوله باران شهر حلب پایتخت اقتصادی سوریه و مناطق اطراف آن توسط تروریست‌ها جلوگیری کند.

ارتش سوریه تاکید کرده است که تا پاکسازی ادلب آخرین پایگاه صدها هزار تروریست‌ در سوریه زمین نخواهد نشست، اگرچه برخی قدرت‌های حامی آنها از جمله ترکیه تلاش دارند که مانع پیشروی ارتش سوریه شوند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی