جهاد اسلامی و حماس آتش‌بس طولانی‌مدت غزه را تکذیب کردند

جهاد اسلامی و حماس آتش‌بس طولانی‌مدت غزه را تکذیب کردند

سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

جنبش‌های فلسطینی جهاد اسلامی و حماس اعلام کردند، اخبار منتشر شده در خصوص رایزنی پیرامون آتش‌بس طولانی صحت ندارد و هرگونه تصمیم‌گیری در این باره فقط در چارچوب اجماع ملی صورت خواهد گرفت.


رسانه‌های صهیونیستی اخیرا گزارش‌هایی درباره اینکه یک پیشنهاد آتش‌بس طولانی در نوار غزه در حال بررسی است، منتشر کردند و پس از آن برخی منابع عربی نیز از صحبت در این باره در مذاکرات مصر میان گروه‌های فلسطینی خبر دادند.

هفته جاری روزنامه «العربی الجدید» به نقل از منابع آگاه مصری نوشت، جنبش حماس سیگنال‌هایی از مصر دریافت کرده مبنی بر اینکه طرح موسوم به «معامله قرن» به آن شکلی که دولت «دونالد ترامپ» تبلیغ می‌کرد، ساقط و به یک پیشنهاد برای توافق آتش‌بس طولانی‌مدت با رژیم اشغالگر صهیونیستی تبدیل شده و حماس از این موضوع استقبال کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، «خالد البطش» از اعضای ارشد جهاد اسلامی اعلام کرد، خبرهای منتشر شده درباره توافق‌هایی در این باره با رژیم صهیونیستی صحت ندارد و در رایزنی‌های قاهره درباره جزیره شناور در نوار غزه صحبت نشده است.

وی ادامه داد، در قاهره بر ضرورت توقف حملات علیه ملت فلسطین بویژه مشارکت‌کنندگان در راهپیمایی بازگشت، ضرورت تحقق وحدت ملی، پایان اختلافات و تحقق شراکت ملی تأکید شد.

در ادامه این گزارش آمده، مصر به هیأت جهاد اسلامی در قاهره نیز مجوز انجام سفر خارجی به کشورهای منطقه داده و پیش‌بینی می‌شود که به ایران، سوریه و لبنان بروند.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی عالی رتبه به خبرگزاری صهیونیستی «واللا» اعلام کرد، در سایه وضعیت فعلی چاره‌ای جز حمله فراگیر به نوار غزه وجود ندارد.

حماس هم آتش‌بس طولانی مدت را تکذیب کرد

بر اساس گزارش «دنیا الوطن»، حماس هم در بیانیه‌ای آتش‌بس طولانی مدت را تکذیب و اعلام کرد: گزارش‌های رسانه‌ای در این باره ادامه حملات تحریک علیه حماس و تخریب چهره این جنبش و برنامه‌های مقاومت است و بعید نمی‌دانیم بخشی از عملیات منحرف کردن افکار عمومی برای پوشش بر امتیازدهی‌های خطرناک باشد.

حماس در ادامه تأکید کرد، همواره با ملت فلسطین صادق بوده و هرگونه تصمیم‌گیری در این باره فقط در چارچوب اجماع ملی صورت خواهد گرفت.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی