خیز ارتش سوریه برای آزادسازی حومه ادلب از وجود تروریست‌ها

خیز ارتش سوریه برای آزادسازی حومه ادلب از وجود تروریست‌ها

جمعه ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارتش سوریه به دنبال احتمال گسترش عملیات برای نابودی کامل گروه‌های تروریستی در شمال غرب این کشور، تجهیزات نظامی به حومه جنوب و جنوب شرق استان ادلب انتقال داده است.


یک منبع میدانی نظامی سوری پنجشنبه شب به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: انتقال این تجهیزات که شامل خودروهای نظامی، سلاح و مهمات است، در چند روز اخیر و در چارچوب تکمیل عملیات ارتش سوریه در حومه جنوب و جنوب شرقی ادلب صورت گرفته است.

این منبع که به نامش اشاره‌ نشده اضافه کرد، اقدام ارتش سوریه به دنبال حضور و تقویت گروه‌های تروریستی در نزدیکی مقر نیروهای نظامی سوریه در جنوب ادلب صورت می‌گیرد. همین امر موجب می‌شود ارتش سوریه با توجه به حملات مکرّر گروه‌های تروریستی، بخواهد دامنه عملیات خود را برای نابودی کامل آنها گسترش دهد.

وی تصریح کرد: یگان‌های ارتش سوریه برای مقابله با هرگونه اقدام غیر منتظره از سوی تروریست‌ها در حومه ادلب در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند.

وی گفت: نمی‌توان نسبت به باقی مانده حضور گروه‌های تروریستی در ادلب بی تفاوت بود و ارتش سوریه متعهد به آزادسازی کامل این استان از اشغال تروریست‌هاست.

ارتش سوریه دوشنبه گذشته (۴ آذرماه) نیز با گسترش عملیات خود در استان ادلب روستاهای “ام الخلاخیل” ،“ضهره الزرزور” و “الصیر” را در حومه شهر ادلب پس از پنج سال از اشغال تروریست‌ها خارج کرد.

تروریست‌ها با حمایت برخی کشورهای همسایه سوریه در سال ۱۳۹۴ در عملیاتی استان ادلب در نزدیکی مرز این کشور با ترکیه را اشغال کردند.

از سوی دیگر، خبرگزاری رسمی سوریه؛ "سانا" در گزارشی اعلام کرد: یگان‌های ارتش این کشور که در حومه شمالی استان حسکه (در شمال شرق سوریه) حضور دارند، با تقویت حضور خود در مسیر جاده بین‌المللی حسکه به حلب، وارد روستاهای «الکوزلیة»، «تل اللبن» و «ام الخیر» در حومه غربی شهر «تل تمر» شدند.

اواسط مهرماه گذشته بود که ارتش سوریه به درخواست کردهای سوری و برای مقابله با تجاوز ارتش ترکیه و تروریست‌های هم‌پیمان آن راهی شمال شرق این کشور شد.

سوریه با درخواست از برخی متحدان خود توانست، نزدیک به ۹۰ درصد از خاک خود را از اشغال تروریست‌ها بازپس گیرد و اینک تلاش‌ها برای آزادسازی مناطق اشغالی در شمال غرب و شرق سوریه از سوی ارتش همچنان ادامه دارد.

ایرنا

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی