ارتش سوریه به تقویت مواضع خود در مرز ترکیه ادامه می‌دهد

يكشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یگان‌های ارتش سوریه به استقرار خود در شمال شرقی سوریه ادامه داده و حلقه امنیتی خود در اطراف «تل تمر» در ریف الحسکه را برای مقابله با هر گونه حمله نیروهای وابسته به ترکیه تقویت کرده‌اند.


واحدهای ارتش سوریه در حال تقویت مواضع خود در ریف شمالی و شمال شرقی استان «الحسکه» هستند تا با هر گونه حمله احتمالی از سوی ترکیه مقابله کنند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) یگان‌های ارتش سوریه در محوری ۶۰ کیلومتری مستقر شدند که از روستای الأغیبش در غرب شهرک تل تمر آغاز می‌شود و به روستای الواسطة در جنوب سیلوهای بلند این منطقه می‌رسد.

سانا به نقل از منابع میدانی در نزدیکی شهر «تل تمر» گزارش داد: «یگان‌های ارتش با استقرار در محوری که از غرب ریف تل تمر تا شمال شرق آن کشیده شده است درصدد تامین امنیت منطقه و مقابله با هر گونه حمله احتمال نظامیان اشغالگر ترکیه و مردوران آن برآمده‌اند.»

سانا از روستای ام الکیف در شمال غرب تل تمر، روستای خشم زرکان در شمال تل تمر تا روستای مجیبره زرکان در شمال شرق در مسیر تل تمر به القامشلی به عنوان نقاط تقویت نیروهای ارتش سوریه در این منطقه یاد کرده است.

این خبرگزاری افزود: «یگان‌های ارتش سوریه به پیشروی خود در محورهای این منطقه ادامه می‌دهند تا دامنه استقرار خود را تا مرزهای سوریه با ترکیه گسترش داده و مزدوران رژیم ترکیه را سرکوب کنند.»

به نوشته سانا استقرار یگان‌های ارتش سوریه در مناطق شمال شرق سوریه موجب آرامش و رضایت مردم آنجا شده است آن هم پس از اینکه ساکنان چندین روستا در ریف جنوبی رأس العین به دلیل تجاوز ترکیه مجبور به ترک خانه‌های خود شده بودند