نتانیاهو: مشارکت لیست مشترک عربی در دولت، امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند

نتانیاهو: مشارکت لیست مشترک عربی در دولت، امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد، ورود نمایندگان لیست مشترک عربی به کابینه دولت آینده، تهدیدی برای امنیت این رژیم محسوب می‌شود.


به گزارش روسیاالیوم، ‌بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، رقیبش بنی گانتس، رئیس ائتلاف "آبی - سفید" را به تشکیل دولت اقلیت که غالبا بر لیست مشترک عربی، سومین فراکسیون بزرگ در کنست (پارلمان اسرائیل) تکیه دارد، متهم کرد. وی مدعی شد، این اقدام ضد صهیونیستی بوده و امنیت آن را تهدید خواهد کرد.

در همین راستا، نتانیاهو طی یک ادعایی، احمد الطیبی و ایمن عوده، دو تن از رهبران لیست مشترک (فراکسیون اعراب) را به حمایت از "تروریسم فلسطینی و حزب‌الله" متهم کرد. وی همچنین گفت، یائیر لاپید، رئیس حزب "یش عتید" (آینده‌ای وجود دارد) که یکی از قطب‌های حزب "آبی - سفید" به شمار می‌رود و آویگدور لیبرمن، رئیس حزب "اسرائیل بیتنا" از گانتس به عنوان ابزاری برای تحقق جاه‌طلبی‌های شخصی خود استفاده می‌کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی این اظهارت را در کمتر از یک هفته پیش از پایان اختیارات خود برای تشکیل دولت جدید ایراد کرد. اگر نتانیاهو در تشکیل دولت جدید شکست بخورد، روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی این اختیار را به گانتس، رئیس بزرگ‌ترین فراکسیون در پالمان جدید این رژیم واگذار خواهد کرد.

نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی به تازگی به بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی- سفید طرحی درباره تشکیل دولتی متحد ارائه داده که این طرح از سوی گانتس رد شده است.

ایسنا

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی