سومین روز تظاهرات اعتراضی در لبنان

سومین روز تظاهرات اعتراضی در لبنان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

علی‌رغم اعلام آمادگی سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان برای کناره‌گیری از قدرت با مهلت‌خواهی ۷۲ ساعته، اما معترضان لبنانی امروز برای سومین روز متوالی به شکل پراکنده در مناطق مختلف این کشور تظاهرات کردند.

تظاهرات مردم لبنان علیه مصوبه جدید مالیات‌ها و نابسامانی اوضاع معیشتی کشورشان امروز (شنبه) برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، علی‌رغم اعلام آمادگی سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان برای کناره‌گیری از قدرت با مهلت‌خواهی ۷۲ ساعته، اما معترضان لبنانی امروز برای سومین روز متوالی به شکل پراکنده در مناطق مختلف این کشور تظاهرات کردند.

در همین راستا، شبکه اسکای نیوز اعلام کرد که معترضان در بیروت در میان استقرار قابل توجه نیرو‌های امنیتی چهار راه منتهی به کاخ ریاست جمهوری را مسدود کردند.

طبق گزارش رسانه‌های لبنانی، معترضان همچنین با آتش زدن لاستیک و قرار دادن موانع بزرگراه "زهرانی ـ. صیدا" را نیز مسدود کردند.

همچنین میدان "کفررمان" در جنوب لبنان نیز توسط معترضان بسته شده و شهروندان لبنانی به درخواست‌ها برای بازگشایی این میدان بی‌توجه‌اند.

تظاهرات شهروندان لبنانی درحالی برای سومین روز متوالی ادامه یافته است که نخست‌وزیر این کشور در سخنانی پس از گذشت دو روز از تظاهرات مردمی این کشور علیه مصوبه مالیات‌های جدید و نابسامانی اوضاع معیشتی اعلام کرد به شرکایش در دولت ۷۲ ساعت فرصت می‌دهد تا پیشنهادات خود برای برون رفت از بحران اقتصادی را ارائه دهند.

از سوی دیگر، ریا الحسن، وزیر کشور لبنان در سخنانی اعلام کرد که دادستان کل دیوان محاسبات این کشور در تماسی تلفنی به وی ابلاغ کرده که بیشتر معترضان بازداشت شده به قید سند آزاد خواهند شد.

وی گفت که این اقدام در راستای تکمیل تحقیقات به منظور دستیابی به ادله مورد نیاز درباره اقدام عمدی افراد مذکور برای ایجاد شورش صورت گرفته است.

شهروندان لبنانی پنجشنبه در اعتراض به مصوبه جدید مالیات‌ها و اوضاع نابسامان معیشتی تظاهرات کردند و جمعه با ادامه دادن اعتراضات خواستار استعفای دولت حریری شدند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی