ونزوئلا؛ بهانه تحریم‌های تازه آمریکا علیه کوبا

ونزوئلا؛ بهانه تحریم‌های تازه آمریکا علیه کوبا

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

آمریکا به بهانه آنچه «سرکوب مردم کوبا و حمایتش از رژیم ونزوئلا» خوانده است، تحریم‌های جدیدی علیه کوبا وضع کرد.


به گزارش رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای خبر داد که طبق این تحریم‌ها مجوزهای فعلی اجاره هواپیماهای مسافربری به کوبا لغو می‌شود.

آمریکا همچنین فروش و صادرات برخی کالاهای خارجی به دولت کوبا را ممنوع کرد. این تحریم‌ها شامل کالاهایی می‌شود که در آنها از مواد و قطعات آمریکایی استفاده شده است.

«برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا اوایل مهر ماه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ضمن محکوم کردن سیاست‌های واشنگتن علیه هاوانا تصریح کرد، محاصره اقتصادی، مالی و تجاری آمریکا علیه کوبا که همچنان پس از گذشت ۶۰ سال ادامه دارد، مانع اصلی در مسیر توسعه این کشور است.

رودریگز افزود: آمریکا طی ماه‌های گذشته تدابیر جنایتکارانه و غیرمتعارفی را برای ممانعت از تامین سوخت در کوبا به اجرا درآورده است.

رودریگز گفت: دولت ترامپ همکاری کوبا با ونزوئلا و عدم تمایل هاوانا برای کمک به سرنگونی دولت «نیکولاس مادورو» را بهانه ای برای تشدید فشارها قرار داده است.

وی همچنین در این سخنرانی ضمن تاکید دو باره بر حمایت کشور کوبا از ونزوئلا در برابر آمریکا گفت: اقدامات آمریکا خطر جدی برای صلح و منیت منطقه محسوب می‌شود.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی