چهل و پنجمین شنبه اعتراضی در فرانسه

چهل و پنجمین شنبه اعتراضی در فرانسه

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

معترضان فرانسوی جنبش «جلیقه زردها» برای چهل و پنجمین شنبه متوالی در اعتراض به مواضع دولت این کشور در خیابان‌ها تجمعات اعتراضی برگزار کردند.


منابع رسانه‌ای خبر دادند که با آغاز تجمعات فرانسوی‌ها علیه مواضع دولت «امانوئل ماکرون»، اعتراضات جنبش موسوم به «جلیقه زردها» به عدد چهل و پنج رسیده است.

به گزارش «اسپوتنیک»، اعتراضات جلیقه زردها که از اواسط نوامبر ۲۰۱۸ در اعتراض به طرح دولت فرانسه برای افزایش بهای سوخت آغاز شده است، همچنان ادامه دارد و امروز چهل و پنجمین شنبه اعتراضی در این کشور آغاز شده است.

چهل و پنجمین شنبه اعتراضی در فرانسه در حالی آغاز شده که هفته گذشته و در جریان چهل و چهارمین شنبه اعتراضی، در شهر «نانت» نیروهای امنیتی حداقل ۳۵ معترض را بازداشت کردند.

دولت فرانسه اعلام کرده که در درگیری‌های هفته گذشته شهر نانت، حداقل دو مامور پلیس و دو مامور ژاندارمری زخمی شدند.

از سوی دیگر، طبق اعلام «دزارمونس لس» گروه حامی تظاهرات در فرانسه، از ابتدای اعتراضات در این کشور، دستکم ۲۴ نفر از معترضان یکی از چشمان خود را در جریان این اعتراض‌ها از دست داده‌اند.

در حالی که دولت ماکرون از برنامه‌های خود برای افزایش مالیات بر سوخت و اقدامات دیگر چشم پوشی کرده، اما معترضان همچنان شنبه‌های هر هفته در خیابان‌های فرانسه حضور پیدا کرده تا نارضایتی خود از دولت را نشان دهند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی