تجمع بزرگ مردمی در حلب سوریه علیه مداخلات نظامی آمریکا و ترکیه

تجمع بزرگ مردمی در حلب سوریه علیه مداخلات نظامی آمریکا و ترکیه

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

صدها نفر از ساکنان شهر «حلب» در شمال سوریه با برگزاری راهپیمایی در خیابان‌های این شهر، مداخلات آمریکا و ترکیه در شمال سوریه را محکوم کردند.


اقشار مختلف مردم ساکن شهر حلب بعدازظهر دوشنبه علیه مداخلات آمریکا و ترکیه در شمال سوریه، تظاهرات کردند.در جریان این تظاهرات و تجمع که در میدان
«سعد الله الجابری» شهر حلب برگزار شد، شهروندان با در دست داشتن پلاکاردهایی، حضور آمریکا و ترکیه در خاک سوریه را محکوم و بر استقلال و حاکمیت سوریه تأکید کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «هیثم الحسینی» یکی از معترضان گفت: «دولت آمریکا وابسته به [رژیم] صهیونیستی و مجری برنامه‌های آن در اشغال اراضی [سایر کشورها] است».
الحسینی افزود، «باید تاریخ را خواند و از آن عبرت گرفت و دانست که سوریه در طول تاریخ، یکپارچه بوده و باقی خواهد ماند.»
«یحیی حجو» یکی دیگر از تجمع‌کنندگان اظهار داشت: «امروز جمع شدیم تا حضور آمریکا و ترکیه در خاک سوریه را محکوم کنیم و بگوییم که سوریه واحد و یکپارچه است و ارتش سوریه نیز همه اراضی را از تروریسم پاک‌‌سازی خواهد کرد».
در دانشگاه حلب نیز صدها دانشجو و استاد، تجاوز آمریکا و ترکیه به خاک سوریه را محکوم کردند و شعار «از سوریه خارج شوید» سر دادند.
«عمار کعده» رئیس‌شاخه اتحاد ملی دانشجویان سوری هم اظهار داشت که اجتماع امروز دانشجویان حلب، برای اعلام مخالفت آنان با هر گونه مداخله و تجاوز خارجی است و آنها با این تجمع خود، به مداخله آمریکا و ترکیه در سوریه «نه» می‌گویند. ترکیه و آمریکا اخیرا‌،علی‌رغم مخالفت‌ها و محکومیت‌های دمشق، از اجرای طرح تجزیه‌طلبانه خود موسوم به «منطقه امن» خبر دادند.
از سرگیری فعالیت سفارت مجارستان
دولت مجارستان اعلام کرد‌، روابط سیاسی خود را با سوریه از سر خواهد گرفت. این برای نخستین بار است که یک کشور عضو اتحادیه اروپا چنین تصمیمی را اتخاذ می‌کند.
مجارستان اعلام کرد که از سال آینده میلادی، یک دیپلمات به سوریه خواهد فرستاد تا پیگیر حمایت‌های انسان‌دوستانه باشد و کارهای کنسولگری این کشور را انجام دهد. وزارت خارجه مجارستان تأکید کرد که این کشور کمک‌های انسان‌دوستانه برای مسیحیان حاضر در سوریه فراهم می‌کند.
سفارت‌های کشورهای اروپایی با آغاز بحران سوریه از سال 2011 در دمشق بسته شد، ولی جمهوری چک سفارت خود را در دمشق باز نگه داشت و طی این مدت، حلقه ارتباط بین دولت سوریه و کشورهای اروپایی بوده است.
کاردارهای رومانی و بلغارستان نیز سال گذشته فعالیت خود را در دمشق از سر گرفته‌اند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی