سفر دبیرکل ناتو به بغداد برای رایزنی با مقام‌های ارشد عراقی

سفر دبیرکل ناتو به بغداد برای رایزنی با مقام‌های ارشد عراقی

دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دبیرکل ناتو همراه با چند مقام نظامی ارشد دیگر از جمله فرمانده نیروهای ناتو در اروپا برای مذاکره با مقام‌های ارشد عراقی وارد بغداد شد.


دبیرکل ناتو همراه با چند مقام ارشد دیگر نظامی از جمله ژنرال «تاد والترز» فرمانده نیروهای ناتو در اروپا دوشنبه برای مذاکره با دولت عراق وارد بغداد شد.

به نوشته وبگاه «ناتو» «ینیس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در این سفر از دانشکده ارتباطات نظامی عراق در «تاجی» دیدار کرد. در این مرکز پرسنل بخش ضد تروریسم ارتش عراق آموزش می‌بینند.

ناتو مدعی است برای آموزش نیروهای عراقی به‌منظور جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار سال 2014 و حمله تروریست‌های «داعش» به عراق، در این کشور حضور دارد.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که سخنگوی جنبش «عصائب اهل الحق» عراق چندی قبل تاکید کرد که کشورش نیازی به حضور نیروهای ناتو ندارد.

«نعیم العبودی» سخنگوی این جنبش در گفت‌وگو با شبکه خبری «روسیا الیوم» گفت: «هرگونه حضور نظامی در خاک عراق نیازمند مجوز مجلس است و ما با حضور هرگونه نیروی نظامی خارجی در خاک کشورمان مخالفیم.»

بر اساس این گزارش، دبیرکل ناتو قصد دارد با ژنرال «دنی فورتین» فرمانده کانادایی نیروهای ناتو در عراق و تعدادی از مقام‌های ارشد عراقی نیز دیدار ‌کند.

چندی قبل ژنرال فورتین ادعا کرد که نیروهایش به صورت قابل ملاحظه‌ای تهدیدات در عراق را کاهش داده‌اند.

پنجاه و سه نماینده مجلس عراق نیز روز دوشنبه خواستار اخراج نیروهای آمریکایی از کشورشان و تصویب قانونی در مجلس این کشور در این زمینه شدند.

مردم عراق مشارکت ارتش، پلیس و حشد الشعبی برای محافظت و دفاع از کشورشان را کافی می‌دانند.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی