شلیک 3 موشک بالستیک از یمن به جنوب عربستان

شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارتش یمن در ادامه حملات موشکی خود به جنوب عربستان، این بار سه موشک بالستیک «زلزال-1» را به سمت پایگاه مزدوران ارتش سعودی در منطقه عسیر شلیک کرد.


نیروهای یمنی شنبه شب سه فروند موشک بالستیک «زلزال-1» را به سمت گذرگاه «علب» منطقه عسیر در جنوب عربستان شلیک کردند.

به گزارش المسیره، تعدادی از عناصر مزدور وابسته به ائتلاف سعودی در این حمله موشکی کشته و یا زخمی شدند.

ارتش یمن اعلام کرده است، تا زمانی که محاصره این کشور از سوی ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی متوقف نشود و حملات هوایی ادامه داشته باشد، «پاسخ‌های موشکی و پهپادی» یمنی‌ها نیز به داخل عربستان و فرودگاه‌های این کشور ادامه خواهد داشت.

شلیک سه موشک یمن ساعاتی پس از حملات هوایی ارتش این کشور به پالایشگاه‌های سعودی در شرق عربستان که با استفاده از 10 پهپاد یمنی انجام شد، صورت گرفت.

نیروهای ارتش یمن صبح شنبه دو پالایشگاه نفتی «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در «شرقیه» عربستان سعودی را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که عملیات مذکور در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن صورت گرفته است.

خبرنگار العالم نيز در گزارشی آورده است: در عملیات تهاجمی نیروهای یمنی به مواضع مزدوران سعودی در جبهه المصلوب در الجوف یمن، سه تن از سرکردگان مزدور کشته و شماری دیگر مجروح شدند. نیروهای یمنی 4 خودروی حامل مزدوران در شهر خب و الشعف در الجوف را هدف قرار دادند و شماری از مزدوران را به هلاکت رسانده و شماری دیگر زخمی شدند. واحد توپخانه ای ارتش و کمیته های مردمی یمن محل تجمع و استحکامات ارتش عربستان در جیزان را هدف قرار داده و شماری کشته و زخمی در صفوف آنها برجای گذاشت.