رهبر اخوان‌المسلمین مصر باز هم حکم حبس ابد گرفت

رهبر اخوان‌المسلمین مصر باز هم حکم حبس ابد گرفت

چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دادگاه جنایی مصر بار دیگر «محمد البدیع» رهبر اخوان‌المسلمین این کشور را به حبس ابد محکوم کرد.دادگاه جنایی قاهره امروز (چهارشنبه) برای چندمین بار «محمد البدیع» رهبر اخوان‌المسلمین و ده نفر دیگر را به حبس ابد محکوم کرد.

به نوشته پایگاه خبری مصری الیوم، اتهام آنها جاسوسی برای جنبش حماس عنوان شده است.

دادستانی مصر در ۲۵ فروردین امسال نیز برای «محمد مرسی» رئیس‌جمهور فقید مصر و ۲۱ تن دیگر خواستار اجرای حکم اعدام به اتهام جاسوسی برای «طرف‌های خارجی» از جمله حماس و حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران شده بود.

این برای چندمین بار است که «محمد بدیع» به حبس ابد محکوم می‌شود. شنبه هفته گذشته (۱۶ شهریور) نیز دادگاه جنایی مصر او را به همراه ۱۰ نفر دیگر در ارتباط با پرونده «یورش به زندان‌ها» به حبس ابد محکوم کرد.

در ۱۴ آذر سال ۹۷ نیز «محمد بدیع» در ارتباط با پرونده «حوادث دفتر ارشاد» به حبس ابد محکوم شد. سال ۹۶ نیز دادگاه فرجام‌خواهی مصر حکم حبس ابد محمد بدیع در خصوص حوادث الاسماعیلیه و قتل سه شهروند را تأیید کرد.

تا کنون احکام دیگری علیه محمد بدیع از جمله در حوادث سوئز، الاستقامه، قلیوب، یورش به زندان‌ها و اهانت به دستگاه قضایی صادره شده که بیشتر این احکام حبس ابد بوده است.

با کودتای ارتش مصر به رهبری «عبدالفتاح السیسی» علیه دولت «محمد مرسی» در سوم ژوئن ۲۰۱۳ (۱۳ خرداد ۱۳۹۲) تمامی رهبران اخوان‌المسلمین و شخص مرسی بازداشت و روانی زندان شدند. از آن زمان تا کنون دادگاههای مصر بارها اخوانی‌ها را به اعدام و حبس ابد و دهها سال زندان محکوم کرده‌اند.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی