جک استراو: ترامپ یک قلدر خودشیفته‌ است که باید در برابرش ایستاد

جک استراو: ترامپ یک قلدر خودشیفته‌ است که باید در برابرش ایستاد

چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزیر خارجه اسبق انگلیس با «خودشیفته» و «قلدر» توصیف کردن رئیس‌جمهور آمریکا، گفت باید در برابر سیاست‌های کنونی کاخ سفید ایستاد.

«جک استراو» وزیر خارجه اسبق انگلیس روز چهارشنبه با انتقاد از عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، گفت لندن باید در برابر زورگویی‌های کاخ سفید ایستادگی کند.

وی که با شبکه «اسکای نیوز» گفت‌وگو می‌کرد، در مورد رفتارهای ترامپ گفت: «اگر با یک فرد خویش‌اصل‌‌انگار، خودشیفته و قلدر روبرو هستید که عملا به هیچ قاعده‌ای پایبند نیست، در آن صورت راهش بازی کردن با قواعد او نیست، بلکه راهش این است که در برابرش بایستید.»

استراو در ادامه تأکید کرد این تصور که اگر به ترامپ امتیاز داده شود، می‌توان به یک توافق تجاری خوب با آمریکا دست یافت، تصور غلطی است.

او در مورد تنش‌های اخیر میان واشنگتن و لندن بر سر ایمیل‌های لو رفته «کیم داراک» سفیر انگلیس در آمریکا، گفت: «قطعا افراد باید مؤدب باشند. کیم داراک دیپلماتی بسیار خوب و از دوستان من است. او عملکرد بسیار خوبی داشته و باعث تأسف است که آنچه که او گفته لو رفته است.»

وی با این حال افزود: «اما همه می‌دانند که کاخ سفید ناکارآمد است. این برداشت کسانی است که آنجا کار کرده‌اند و همین را می‌گویند. دیگر کمتر کسی است که این را نداند.»

در روزهای اخیر انتشار ایمیل‌های محرمانه سفیر انگلیس در واشنگتن در مورد وضعیت دولت ترامپ، جنجال دیپلماتیک بزرگی میان دو کشور به راه انداخته است. داراک که امروز تحت فشار دولت آمریکا از سمت خود کناره‌گیری کرد، کاخ سفید را «ناکارآمد» و دولت ترامپ را بی‌ثبات و نامتعادل توصیف کرده بود.

در پی انتشار این ایمیل‌‌ها، ترامپ در اظهاراتی بی‌سابقه برای یک رئیس‌جمهور آمریکا، نه تنها سفیر، بلکه «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس را «احمق» خطاب کرد. او همچنین اعلام کرده بود که دیگر با سفیر انگلیس کار نمی‌کند.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی